Belföld

Szakács Árpád viccelődő zsidózással adta meg előadása alaphangját

A kormánypárti Mediaworks fontos embere, kultúrharcosa a Mi Hazánk szabadegyetemén szerepelt.

Kohn haldoklik, és a fia megkérdezi, hogy a pénz boldogít-e, mire Kohn azt mondja, hogy nem, aztán megkérdezi az elszomorodó zsidó gyerek, hogy akkor mi boldogít, mire Kohn azt mondja, hogy „A kamat, fiam.”

Ezzel a zsidóviccel indította előadását Szakács Árpád a Mi Hazánk szabadegyetemének első rendezvényén, majd a közönség nevetésére válaszul megjegyezte, hogy „Alakul a hangulat, ugye?” A kormánypárti, a megyei lapok többségét kiadó Mediaworks központi szerkesztőségének éléről alkotói szabadságra vonuló Szakács előadását a 444 szemlézte, és a zsidózás után is voltak csemegék.

Szakács azt fejtegette, hogy szerinte nemzetközi tudatformálás zajlik már jó ideje, aminek a célja a magyar identitás elfoglalása és megszüntetése.

Novák Előd jobbján állva arról is értekezett Szakács Árpád, hogy Szabó Ervinnek kell „mindenképpen odaadni a kommunista ideológia terjesztésében játszott szerepéért az első helyet”. Szerinte a szabadkőműves páholyokban kitalált könyvtárhálózat volt a kommunizmus eszméjének terjesztésének egyik legfontosabb eszköze.

Szakács azt is nehezményezte, hogy Göncz Árpádról nevezték el újonnan az Árpád-híd metrómegállót. Szerinte a volt köztársasági elnök örült Trianonnak.

Szerinte példaértékű, ahogy a románok és a szlovákok identitást építettek maguknak, csak le kellene másolni, de ez nem tesszük. Ennek első lépése a tanárok anyagi megbecsülése lenne, de ez elmaradt.

Az új Nemzeti alaptanterv szerinte nem mérföldkő, csak toldozás-foldozás földkőnek, ő alapvetően átírná a történelem tantervét, viszont az irodalomban nem lát olyan nagy problémákat. Szakács „nagy erőrendszert vagy hálózatrendszert” sem lát ebben a pillanatban, ami a magyar kultúrát, a magyar identitást támogatja.

Kiemelt kép: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik