Ha kinéz az ember az ablakon, láthatja, hét ágra süt a Nap, legalábbis a fővárosban.
Az OMSZ meg azt írja, hogy ma eleinte közepesen és erősen felhős időszakok és területek váltakoznak, majd késő délután észak felől átmenetileg mindenhol megnövekszik a felhőzet, de csapadék nem valószínű; megélénkül, az Észak-Alföldön időnként meg is erősödik a nyugati, délnyugati szél.
Van egy halovány figyelmeztető előrejelzés is, ami azt tudatja az autózókkal, hogy napközben az Alföldön a legtöbb helyen feloszlik a köd, a Dunántúl nyugati felén viszont marad a tartósan párás idő; aztán éjszaka ismét romolhatnak a látási viszonyok, legnagyobb eséllyel a déli határ közelében, valamint a Dunántúl nyugati, délnyugati felén. Hétfőn a legtovább a Dunántúlon maradhat meg a köd, de a déli órákra ott is feloszlik, vagy megemelkedik, de azért nagy területen tartós, sűrű köd azonban nem valószínű.
csak északkeleten suhan fölöttünk néhány felhő, ott reggel, délelőtt némi eső is előfordulhat. Megélénkül, az Északi-középhegység térségében és az Észak-Alföldön időnként meg is erősödik a nyugati, délnyugati szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire -1 és +4 fok között alakul, de a szelesebb helyeken 5 fok is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 9 és 14 fok között valószínű.
Ha átkattintunk az Időkép 30 naposára, afölött örvendezhetünk, hogy az előttünk álló bő négy hét legtutibb napja lesz a holnapi, a legkevésbé tuti pedig egy héttel később, február ötödike körül kezdődik, s tart úgy egy álló héten át, na, azt kéne túlélni valahogy.