A bíróság a héten kezdte tárgyalni annak a három férfinak az ügyét, akik a vád szerint összevertek egy embert az utcán, majd hagyták, hogy meghaljon a novemberi fagyban. A per szerdán indult Veszprémi Törvényszéken, és csütörtökön már ítélet is születhet. A támadókat halált okozó testi sértéssel vádolják.
A verekedők a brutális bántalmazás éjszakáján – 2015. november 28-ra virradóra – egy várpalotai sörözőben mulattak és ittak a barátaikkal. Mindannyian részegek voltak. Abban a kocsmában tartózkodott az áldozat is, akinek egy sérülés volt a száján, amit korábban okozott neki valaki. Erről próbált kérdezgetni egyik későbbi támadója, a másodrendű vádlott, de ő nem akart vele beszélgetni, emiatt vitatkozni kezdtek a bárpultnál, és a vádlott köcsögnek, mocsoknak nevezte a 38 éves férfit.
Pár órával később a hely bezárt és az érintettek elindultak. A részeg társaság együtt volt még, amikor az áldozat elsétált mellettük. A harmadrendű vádlott szúrta ki és azt mondta társainak: itt van ez a köcsög.
Az elsőrendű vádlott utána kiáltott, hogy álljon meg, de a férfi csendben továbbment. Ezután társaival – a másod- és a harmadrendű vádlottal – utána szaladtak, és egyikük arcon és nyakon ütötte. Már ekkor a földre került, ezután mindhárman rugdosni kezdték, egyebek mellett a fején. Az elsőrendű vádlott barátnője próbálta leállítani agresszív párját, de nem tudta.
Azóta kiderült, a férfi halálát kihűlés okozta.
A vádlottak a közepesen ittas sértett bántalmazásával, eszméletlen állapotban, -1,1 és -1,6 Celsius – foknál hidegebb járdán történő fekve hagyásával, a segítség hívás, a segítség nyújtás (sic!) elmulasztásával megindították azt az ok-okozati folyamatot, amelynek eredményeként a sértett testhőmérséklete lecsökkent, és ez a sértett halálához vezetett..
Ha nem hagyják az utcán, az áldozat sérülései a vád szerint nyolc napon belül meggyógyultak volna.
A bíróság tájékoztatásából kiderül az is, hogy mindhárom támadó esetében személyiségzavart állapítottak meg, illetve az elsőrendű vádlottnál még alkohol abúzust, míg a másodrendűnél krónikus alkoholizmust és gyógyszerfüggőséget, ugyanakkor képesnek kellett volna lenniük arra, hogy felmérjék tettüket, annak súlyát.
A főügyészség a büntetett előéletű első- és a büntetlen előéletű másodrendű vádlottal szemben határozott ideig tartó, börtön fokozatban végrehajtandó szabadságvesztés büntetés kiszabását, a többszörösen büntetett előéletű cinkosuk esetében pedig határozott ideig tartó, fegyház fokozatban végrehajtandó szabadságvesztés büntetés kiszabását indítványozta.