Németh Cecília azt mondta: a Dózsa György útnál egy 26 éves férfihoz riasztották a mentőket. A férfit sikertelenül próbálták újraéleszteni. Mint később kiderült, a férfi külföldi állampolgár volt, aki a 20. kilométernél hirtelen összeesett, és az azonnali orvosi segítség ellenére meghalt.
A 28. Nike Budapest Félmaraton egészségügyi biztosításáért nem az Országos Mentőszolgálat felelt, őket csak ehhez az egy esethez riasztották – tette hozzá a sajtóügyeletes.
Az MTI tudósítója a mezőnyben azt is látta, ahogy a Margit híd közelében egy földön fekvő férfinak próbáltak segíteni, a célvonalnál pedig a verseny egyik részvevőjét hordágyon vitték el.
A versenyen a szervező Budapest Sportiroda közleménye szerint a 13 ezer résztvevő közül 7305 egyéni induló ért célba, a magyarokon kívül 65 ország 1600 versenyzője rajtolt.
A szervező BSI az esemény 13 ezer résztvevője nevében részvétét fejezte ki a hozzátartozóknak. Kocsis Árpád, a BSI ügyvezető versenyigazgatója az MTI-nek megrendültségét fejezte ki a haláleset miatt. Az áldozatról többet nem közölt, csak annyit mondott, hogy a családjával most veszik fel a kapcsolatot.
A versenyigazgató elmondta, hogy a 28. alkalommal megtartott Nike Budapest Félmaraton és a BSI által az elmúlt 25 évben szervezett magyarországi futóversenyek történetében ez volt az első haláleset.
A BSI minden versenyére részletesen kidolgozott egészségügyi tervvel készülnek – tette hozzá. A vasárnapi félmaratoni futóversenyen egy főorvos irányította az orvosi stábot, amelynek tagjai az egész útvonalon gyalogosan, illetve QUADRÓL figyelték, és szükség esetén segítették a versenyzőket. Mint a sportversenyeken általában, most is több embert kellett ellátnia az egészségügyi személyzetnek, de a pontos számot az igazgató közlése szerint egyelőre nem tudni.