Az emlékszoba létrehozására a Hansági Múzeum kétmillió forintot különített el idei költségvetéséből, a helyi Múzeum Alapítvány pedig három millió forintot nyert erre a célra a Magyar Művészeti Akadémia pályázatán. Az évek óta körvonalazódó elképzelés megvalósítását az önkormányzat és a művész családja is támogatja – mondta Szentkuti Károly, az alapítvány elnöke az MTI-nek.
Az emlékszobában felállítják az alkotó íróasztalát, írógépével és más egykori tárgyaival együtt, amelyeket munka közben használt. Családi fotók elevenítik fel kapcsolatait írótársaival és a művészvilág más képviselőivel. Forgatókönyvek, súgópéldányok, ruhák és egyéb kellékek idézik majd fel színházi munkásságát, verseskötetek adnak ízelítőt költészetéből. Több verséhez képzőművészeti alkotások kötődnek, ezekre a kapcsolódásokra is ráirányítják a figyelmet az enteriőr berendezésénél. Az emlékhely interaktív irodalmi játékokat is kínál majd a látogatóknak.
Az emlékszoba december 18-án, az író születésnapján nyílik a Cselley-házban, abban a műemléképületben, amely több évtizede ad otthont Gyurkovics Tibor orvos nagybátyja képzőművészeti hagyatékának. Ez a kollekció egyebek között Székely Bertalan, Munkácsy Mihály, Szinyei Merse Pál, Csók István és Rippl-Rónai József munkáit tartalmazza. Az író Gyurkovics fontosnak tartotta, hogy a nagybátyja hagyatéka és az általa összegyűjtött kollekció egy helyen legyen. Az ő gyűjteménye, a 20. századi festők és szobrászok munkáit felvonultató gazdag anyag halála után került Mosonmagyaróvárra.