Belföld

Több strand elbukott a “zöld teszten”

Utolsó helyezést ért el többek között a Gellért, a Paskál, a Pünkösdfürdő és a Csillaghegyi a strandok "zöld tesztjén".

A Tudatos Vásárlók Egyesülete 21 budapesti és fővárosközeli strandot, illetve az év nagy részében uszodaként és/vagy gyógyfürdőként üzemelő fürdőt vett górcső alá.

Több kritérium

Az értékelési szempontok között a hulladékkezelés, a fürdés melletti sportolási lehetőségek, a víztakarékossági gyakorlat, az egészségbiztonság, a kerékpártárolás lehetősége és az alternatív energia hasznosítása szerepelt. A fürdőket esélyegyenlőségi szempontból is vizsgálták: külön pontozták a mozgássérültek, illetve a gyerekkel érkező családok lehetőségeit is.

A strandok közül a Csepeli strandfürdő végzett az első helyen, különösen az őrzött kerékpártároló, a szelektív hulladékgyűjtés valamint az akadálymentesített környezet miatt. Ugyanezeknél a kritériumoknál azonban sok pontot veszített a Paskál és a Pünkösdfürdő, emiatt a lista végére szorultak.

Jól muzsikált a Lukács és a Dagály

A gyógyfürdőknél a Lukács lett az első, és a Gellért került a lista végére, mivel ez utóbbinál nincs megoldva a szelektív hulladékgyűjtés, a kerékpártárolás és alternatív energiahasznosítás sem.

A strandként is üzemelő uszodák közül a XI. kerületi Nyéki Imre és a Dagály vezeti a rangsort. A Csillaghegyi uszoda és a VFWG uszoda bizonyult a leggyengébbnek.

A wellnesskategóriában a Mogyoródi Aquarena lett az aranyérmes, míg a sort a szigetszentmiklósi Oázis Wellness Strand zárja.

Ami a belépőjegyek árát illeti, az összegek széles skálán mozognak: egy négyfős család hétvégi egész napos belépőjegye 2500 forinttól 16 200 forintig alakulhat.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik