Mikor ajánlják a lakáslízing finanszírozást az ügyfeleknek?
Új építésű lakóingatlan ese¬tén jelentősen olcsóbb finanszírozási lehetőséget kínálunk, mint egy hasonló kamatozású hitel. Nyílt végű pénzügyi lízing konstrukcióban – a hitellel ellentétben – a finanszírozott összeg 25%-os áfa-része kamatmentesen fizetendő, ezért a havi törlesztő részlet közel 20%-kal alacsonyabb a hasonló kamatozású lakáshitelekhez képest. Példaként egy THM adat: euró alapon új lakásra, a jelenlegi akciós időszakban 5,72% a lakáslízing THM, ami 25 éves futamidőre 5 millió forint felvételekor havi kb. 30 000 forint törlesztő részletet jelent. Ráadásul az újonnan bevezetett, az OTP lakáshiteleknél már jól ismert Hűség programmal további kamatkedvezmény is elérhető.
A lakáslízing másik nagy előnye, hogy lehetőség van euró alapú finanszírozásra, ami a jelenlegi kamatfeltételek mellett jelentősen alacsonyabb törlesztő részletet biztosít az ügyfeleink számára. Egyrészt azoknak ajánljuk ezt a típusú finanszírozást, akiknek az esetleges árfolyam-ingadozás nem jelent kockázatot és jobban járhatnak így devizában meglévő megtakarításuk vagy devizában érkező jövedelmük miatt. Akik ilyen biztosítékkal nem rendelkeznek, azoknak azt tanácsoljuk, hogy válasszák az euró alapú konstrukciót, havonta takarítsák meg az alacsonyabb törlesztő részletből adódó különbséget, ami védelmet jelenthet számukra árfolyam ingadozás esetén. Belátható időn belül Magyarországon is bevezetésre kerül majd az euró, amikor az euró hitelek/lízingek változatlanul maradnak, a mai forint hitelek/lízingek viszont átváltásra kerülnek euróra. A majdani átváltási arány ma még nem ismert, ami jelentős hosszú távú kockázatot jelent a forint finanszírozások esetén.
Miben nyújt mást a lakáslízing a lakáshitelnél?
A lakáslízing a lakáshitelek testvér-terméke, míg lakáshitelnél az elidegenítési és terhelési tilalom kerül bejegyzésre, addig lakáslízing esetén az ügyfél a tartozás kifizetésekor válik tulajdonossá. Ezért cserébe számos előnyt nyújt a lízing: forintfinanszírozás esetén alacsonyabb a szükséges önerő, továbbra is van euró alapú finanszírozás, új lakás vásárlásakor pedig a hitelnél jóval alacsonyabbak a havi törlesztő részletek a lízing esetében. Egyéb szempontból a lakáslízing gyakorlatilag megegyezik a hitellel: A lízingbevevő teljes körűen jogosult az ingatlant használni, ugyanúgy benne lakik és lényegileg ugyanazokkal a jogokkal és kötelezettségekkel rendelkezik, mintha lakáshitellel finanszíroztatná lakását. Például bérbe adhatja, előtörleszthet illetve akár lízingátvállalással el is adhatja a lakást.
Milyen egyéb előnyei lehetnek a lakáslízingnek?
A törvényi előírásoknak megfelelően lakáslízing esetén az ingatlan teljes értékére vetítve a maximálisan adható finanszírozott összeg mindig 5%-kal magasabb, mint a lakáshitelek esetében. Ez azt jelenti, hogy forint alapon a piaci ár 80%-át, míg euró alapon a piaci ár 65%-át is meg tudjuk finanszírozni.
Az OTP Lakáslízingnél nincs felső életkorhatár, tehát kiegészítő biztosíték bevonása nélkül tudunk finanszírozni ügyfeleket életkortól függetlenül, akár a maximálisan 35 éves futamidőre is.
Ráadásul akciós díjengedményt is kínálunk: 2011. április 30-ig benyújtott lakáslízing kérelmeknél az értékbecslési díjat visszatérítjük, a közjegyzői díjat pedig átvállaljuk, a szerződéskötési díjat pedig elengedjük ügyfeleinktől.
Mintakalkuláció új lakás, magánszemély esetén, EUR és HUF alapon, 0 Ft maradványértékkel, 25 éves futamidőre, jövedelem alapon, Hűség kedvezmény nélkül:
2011. március 28-i EURIBOR (1,21%) és BUBOR (6,1%) alapkamatokkal számolva.
A tájékoztatás nem teljes körű, további információk:
OTP Bank fiókhálózata (országosan több mint 400 fiók)www.otplakaslizing.hu (Számolja ki havi törlesztő részletét!)
www.otpbank.hu
06-1/20/30/70/366-6666; 06-40/366-666 (6-os menüpont)
A deviza alapú lízingnél a THM meghatározása a forint fizetések alapján történt, az átszámításnál az OTP Bank Nyrt. 2011. március 1-i deviza árfolyamainak, valamint 3 hónapos EURIBOR (1,096%) és forint alapú lízingnél a 3 hónapos BUBOR (6,09%) figyelembevételével.
A THM meghatározása az aktuális feltételek, illetve a hatályos jogszabályok figyelembevételével történt, és a feltételek változása esetén a mértéke módosulhat. A THM mutató értéke nem tükrözi a lízing kamat-, illetve árfolyamkockázatát.