Belföld

Zaklatják a Zóna taxisok az utasokat

A közrend helyreállításában való közreműködésben kérte Pintér Sándor belügyminiszter segítségét a Budapest Airport Zrt. a Ferihegyi taxi-ügyben - mondta Hardy Mihály, a repülőteret üzemeltető társaság kommunikációs igazgatója pénteken.

Az igazgató hozzáfűzte: „a levél tartalmát nem közölhetem”. Hardy szerint – a korábban a ferihegyi drosztokat szerződés alapján használó – Zóna taxijai tilosban parkolnak, dolgozói zaklatják az utasokat és az árban aláígérnek a jelenlegi szerződött partnernek, a Főtaxinak. Ferihegyen csúcsidőben naponta akár 30-40 ezer ember is megfordul.

A BA október 7-én közölte, hogy felmondta az addigi megállapodást a Zóna Taxival, és az ezt követően a repülőtérről üzemelő taxi szolgáltatásra kiírt tender győztese a Főtaxi lett. A taxitársaság 2010. december 7-től végzi a repülőtéri taxiszolgáltatást.

A korábbi tájékoztatás szerint elődjénél olcsóbb, 1700-5700 forint közötti tarifákat ígért a Főtaxi és vállalta, hogy a BA előírásának megfelelően az utasok a megrendeléstől számítva legfeljebb 5 percet várakozhatnak az autókra.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik