A tárcavezető elmondta, hogy Magyarországon 2000 és 2009 között teremtették meg a Bologna-folyamat jogszabályi hátterét. Úgy vélekedett, ha egy tízes skálán kellene értékelni az országok felkészültségét, akkor Magyarország hét pontot kapna.
Mint rámutatott, a Bologna-folyamat legfontosabb célja a hallgatói mobilitás. Jelenleg 25 ezer magyar diák tanul külföldön, ez az összes hallgatói létszám két százaléka. Hiller István szerint az elkövetkezendő évtizedben meg kell ötszörözni ezt a számot.
Az oktatási és kulturális miniszter a Bologna-folyamat és a munkaerőpiac kapcsolatáról szólva kiemelte: „A felelősség abban áll, hogy a diploma használható-e a munkaerőpiacon. Nem igazolódtak be azon korábbi félelmek miszerint a BA diplomával nem lehet elhelyezkedni”.
A Bologna Miniszteri Konferencia második ülésszaka pénteken folytatódik Bécsben, az Imperial Palace Congress Centerben. A konferencia hivatalosan a Budapest-bécsi Nyilatkozat kiadásával ér véget. A következő miniszteri találkozó 2012. április 26-27-én lesz Bukarestben.