Belföld

A romagyilkosok visszatértek Galgagyörkre

Megkezdődött a helyszíni bizonyítás a hat halálos áldozatot követelő romák elleni támadássorozat ügyében Galgagyörkön.

A bűncselekmény-sorozat elkövetésével vádolt K. Árpád gyanúsított vallomása alapján rekonstruálják a Pest megyei településen történteket – mondta Bartha László, a Nemzeti Nyomozó Iroda szóvivője. Galgagyörkön 2008. július 21-én, kevéssel éjfél után lőttek rá három, romák lakta családi házra, és a nyomozás eddigi adatai szerint ez volt a kilenc támadás közül az első. A szóvivő azt mondta, a nap folyamán közleményben adnak tájékoztatást.

A romák által lakott Rákóczi utcában, a település dombján tucatnyi lesötétített rendőrségi autó áll, amelyekben védőfelszerelést viselő rendőrök ülnek. Az utcában csuklyás kommandósok sétálnak, a házak közelében kutyás rendőrök állnak.

A megtámadott ház közelébe nem engedik az újságírókat, a szomszédok mozgását azonban nem korlátozzák Galgagyörkön, amely a nyomozás eddigi adatai szerint a romák elleni támadássorozat első állomása volt.

A romák elleni támadássorozat kapcsán a Nemzeti Nyomozó Iroda kilenc bűncselekmény ügyében indított eljárást: 2008. július 21-én Galgagyörkön, augusztus 8-án Piricsén, szeptember 5-én Nyíradonyban, szeptember 29-én Tarnabodon történt támadás. November 3-ára virradóra Nagycsécsen Molotov-koktélt dobtak és rálőttek két házra, a támadásban egy 43 éves férfi és testvére, egy 40 éves nő meghalt. December 15-én Alsózsolcán egy férfit lőfegyverrel életveszélyesen megsebesítettek.

2009. február 23-án Tatárszentgyörgyön Molotov-koktélt dobtak egy házra, majd a tűz elől menekülő 27 éves apát és ötéves kisfiát agyonlőtték, 6 éves kislányát súlyosan megsebesítették. Április 22-én Tiszalökön agyonlőttek egy férfit, majd augusztus 3-ára virradóra Kislétán egy anyát öltek meg sörétes fegyverrel, 13 éves lányát életveszélyesen megsebesítették.

A bűncselekmény-sorozattal gyanúsított négy férfit 2009 augusztusában fogták el.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik