Géczi József Alajos, a testület szocialista elnöke a kétórás zárt ülést követően azt mondta: olyan ügyben mint a vagyonnyilatkozati eljárás speciálisan azok a szabályok az erősebbek, amelyek arra vonatkoznak, hogy a bizottság hivatalból köteles megtárgyalni az elé kerülő ügyeket, ezért a napirendi pontról nem kellene szavazni. A bizottsági elnök azonban felvette a szavazást a napirendre: a mentelmi bizottság öt igen, egy tartózkodás és négy nem ellenében nem fogadta el a napirendet, így az ülést berekesztette.
Kerényi János, a testület fideszes alelnöke kijelentette: mivel a testület nem fogadta el a napirendi pontot, a „vagyonnyilatkozati eljárásnak vége van”. Hozzátette: a mentelmi bizottság ülése, mely Orbán Viktor vagyonnyilatkozatával foglalkozik “bohózatba fulladt”. Orbán Viktor egyébként nem jelent meg a testület zárt ülésén: még kedden jelezte, hogy nem kíván a személyes meghallgatás lehetőségével élni.
A Fidesz közleményében kedden úgy fogalmazott: Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a valóságnak megfelelően töltötte ki a saját, és a vele közös háztartásban élők vagyonnyilatkozatát. Erről a Fidesz elnöke kedden levélben tájékoztatta a parlament mentelmi bizottságát.
Géczi József Alajos, a mentelmi bizottság elnöke múlt csütörtökön rendelte el a vagyonnyilatkozati eljárás megindítását Orbán Viktorral szemben. A szakbizottság szocialista elnöke közleményében úgy fogalmazott: az Orbán Viktor és házastársa vagyonával kapcsolatos nyilatkozatokból és közlésekből megállapítható, hogy Orbán Viktor vagyona a budai villa jelzett növekedése alapján jelentősen gyarapodott. “A törvény kizárja, hogy az elnök határozzon arról, hogy ez a növekedés lakótérnek minősül-e, valamint hogy Orbán Viktor és házastársa jövedelméből alátámasztható-e ez a gyarapodás” – írta Géczi József Alajos. Közölte, hogy az ügyet a mentelmi bizottság elé terjeszti, a testület zárt ülését szerdára hívta össze, amelyre meghívta Orbán Viktort is.