A rendezvényen 40 országból több mint 200 szakértő vesz részt. A nemzetközi szervezet két fő témát tűzött napirendre, egyik a választási csalások megelőzése a bíróságok által, másik az elektronikus szavazás lehetősége, amelyre egy 2004. decemberi európa tanácsi rendelet nemzeti hatáskörben ad lehetőséget – mondta Tóth Zoltán, az ACEEEO főtitkára.
Tóth Zoltán Belügyminisztérium egykori közigazgatási államtitkára az elektronikus szavazás lehetőségéről elmondta: a magyar parlament kétszer elutasította, de „most lehetőség van arra, hogy új szakmai érvekkel legyen elektronikus szavazás Magyarországon”.
A konferencia résztvevői kezdeményezik az ENSZ-nél, hogy február első csütörtöke legyen a választás világnapja. Ennek jelentőségéről Richard Soudrette, az Egyesült Államokban működő, a választási rendszerekért dolgozó nemzetközi alapítvány (IFES) elnöke azt mondta, arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy milyen fontos a választási tisztviselők munkája a választási adminisztrációban, amelyben kulcsfontosságú az átláthatóság és a nyitottság. Továbbá arra is, hogy milyen fontos a szabad választás joga „amit az emberek a világ minden részén szeretnének gyakorolni”, nekünk az a feladatunk, hogy ezt támogassuk – fűzte hozzá az IFES elnöke.