“Semmi okom nincsen Kiss Péternek eleve nemet mondani, hogy ha meghív a kormányába (…), ha nekem az új kormányfő tesz ajánlatot, akkor azt meg fogom fontolni, és ha csak egy mód van rá, azaz nem eleve kizárt, (…) akkor el fogom fogadni. (…) – mondta az eddigi gyermek, ifjúsági és sportminiszter a Klubrádiónak.
Kiss Péter úgy látja, “nem kell fenekestől felforgatni a kormányzatnak a személyi összetételét”; ugyanakkor hozzátette: akár a konstruktív bizalmatlansági indítvány útját járják, akár más utat, új miniszterelnökkel új kormánynak kell alakulnia, legalábbis közjogi értelemben. A kancelláriaminiszter kiemelte: a kormány “jó csapatként működött az elmúlt két év nagyon nagy részében, és az, hogy mostanra kialakult ez a válságos szituáció a kormányzati hogyan tovább?-ot illetően, nem szabad, hogy visszamenőleg (…) árnyékot vessen (…) arra az eredménysorra, ami mögöttünk van”.
Hétvégi közeledés
Mindez annak a nyilatkozat-sorozatnak a következő állomása, melynek részeként Gyurcsány Ferenc Kiss Péter kancelláriaminiszterrel folytatott vasárnapi megbeszélése után kijelentette: “Bármelyik miniszterelnök-jelölt is marad alul, segítenie kell a másikat egy bátor, magabiztos kormányzás érdekében, hogy az MSZP sikeres legyen és 2006-ban is megnyerje a választásokat. Tiszta és felelősségteljes a kettőjük közötti versengés”
“Kiss Péter kancelláriaminiszter maradhat, amennyiben engem választanak kormányfőnek, mivel szükség lenne a munkájára” – nyilatkozta a sportminiszter a TV2 Tények című műsorának, hozzátéve, hogy amennyiben Kiss Péter lenne a miniszterelnök, megtisztelőnek érezné, ha szerepet kaphatna a kormányában
A kancelláriaminiszter és a sport-tárca vezetője egyetértett abban, hogy a jelölési folyamat nem zavarhatja meg a kormányzást. Egyeztettek a szerdai rendkívüli kongresszusig hátralévő időszak etikai normáiról is.