Szász Károly és ügyvédje egyelőre nem volt hajlandó nyilatkozni a a kihallgatásról és arról, hogy felismerte-e a támadóját: “Olyan helyzetben van a nyomozás, hogy jobb, hogyha nem mondjuk el, hogy mi történt ma, majd később, ha lezárult a nyomozás” – mondta Szász Károly ügyvédje, Futó Barnabás a kétórás kihallgatást követően a Gyorskocsi utcában. Hozzátette: jobb, “ha az elkövető nem tudja, mi volt a mai jegyzőkönyvben”.
Fotó: MTI
Az MTI érdeklődésére elmondta: Szász Károlyt a megveretésével kapcsolatosan tanúként idézték a BRFK-ra szerda reggelre. Ez “folytatólagos kihallgatása volt, hiszen annak idején, amikor történt az ő megveretése, akkor ki lett hallgatva már egyszer és most, mivel az ügynek gyanúsítottja is van, a vizsgálati osztályra került az ügy, ilyenkor ismételten ki szokták hallgatni a szereplőket” – közölte az ügyvéd. “A kihallgatás tartalmáról (…) nem beszélhetek, mert az ügyfelem érdeke és a nyomozás érdeke, hogy egyelőre erről ne tudjon más, ne tudja meg esetlegesen a gyanúsított vagy a védője, hogy itt mi történt” – mondta.
Megjegyezte: ha a gyanúsított megtudná, mi hangzott el a kihallgatáson, “akkor úgy készülne fel a további védekezésre, az ügyfelemnek meg az az érdeke, hogy kiderüljön az igazság és az, hogy azzal szemben, amit egy éven keresztül hajtogattak, hogy milyen variációk voltak és hogy nem felel meg a valóságnak az ő megveretése, ezt tudja az eljárás cáfolni”.
Az ügyvéd arra a kérdésre, felismerte-e Szász Károly a támadóját, azt válaszolta: ezt nem mondhatja el, mint ahogyan arra sem válaszolhat, hogy mutattak-e fényképeket Szász Károlynak. Futó Barnabás az MTI érdeklődésére megerősítette: Szász Károly korábban azt állította, megveretésekor támadója úgy próbálta leplezni magát, hogy nem lehetett konkrétan felismerni, “de erről azért részletesen, a vallomásban tudott Szász Károly beszélni, amit szintén nem mondhatok el”.
A budapesti rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese, Tóth Gábor ezredes múlt héten kedden tartott sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy egy más bűncselekmény miatt előzetes letartóztatásban lévő nagykanizsai férfit gyanúsítanak a Szász Károly sérelmére elkövetett súlyos testi sértéssel.
A PSZÁF elnökét tavaly június 16-án kerékpárbalesetet színlelve állították meg, majd két férfi megverte, és az elnök nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. Szász Károly megverését követően, a betegágyán egy akkor készülő felügyeleti határozattal hozta összefüggésbe a személye elleni támadást. A PSZÁF a Pannonplast-papírok megszerzésének visszásságairól készített jelentést, amelyben közpénzek felhasználását is valószínűsítették, és amelyet Szász Károly megverése utáni napon tettek közzé. A Pannonplast-ügy PSZÁF-vizsgálatakor derült ki, hogy Kulcsár Attila, a K&H Equities befektetési tanácsadója külön ügyfélkörrel rendelkezett. Utóbb Kulcsár Attilát különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztással és más bűncselekményekkel is meggyanúsították.