A nem auditált, konszolidált, magyar számviteli szabvány (HAS) alapján készült eredménykimutatás szerint a társaság az első félévben 43,688 milliárd forint nettó árbevételt ért el, ami 6,47 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi 41,034 milliárd forintot.
A társaság az első félévben 2.001 gigawattóra villamos energiát termelt és vásárolt, ami 15,9 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál. Összesen 1.744 gigawattóra energiát értékesített, ami 17,1 százalékkal kevesebb a tavalyi első félévinél.
Az ÉMÁSZ az idén az első félévben 251 gigawatt óra hálózati veszteséget számolt el, 6,7 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel ezelőtt.
A vásárolt és termelt, illetve az eladott energia csökkenése a gyorsjelentés szerint a villamosenergia-piac liberalizációjával függ össze: a felhasználók közül ugyanis egyre többen részesítik előnyben a szabadpiacot.
A nyereség növekedése egyebek mellett a nagyobb árbevétellel, illetve az egyéb ráfordítások értékének 1,738 milliárd forintos csökkenésével magyarázható. A gyorsjelentés szerint ez utóbbi mérséklődésének legfőbb oka, hogy tavaly az első félévben az egyik jelentős acélipari nagyfogyasztó felszámolás alá került, s ekkor az ÉMÁSZ nagyobb összegű értékvesztést számolt el.
Az első félévben 659,9 millió forinttal javult a pénzügyi műveletek eredménye. A pénzügyi műveletek bevételei 254,8 millió forinttal emelkedtek, amit az ÉMÁSZ 74 százalékos tulajdonában lévő Borsodchem Erőmű Kft-nél (BC-Erőmű) elszámolt 2004. évi deviza követelés és kötelezettség nem realizált árfolyamnyeresége okozott. A pénzügyi műveletek ráfordításai 405,1 millió forinttal csökkentek, aminek legfontosabb tényezője, hogy tavaly az első félévben az árfolyamváltozások hatásaként a BC-Erőműnek a deviza követelései és kötelezettségei után 842,5 millió forint nem realizált árfolyamveszteséget kellett elszámolnia.
A gyorsjelentés szerint a társaság adózás előtti eredménye az idén az első félévben 2,2 milliárd forintra nőtt a tavalyi 798,8 millió forint veszteségről.
Az ÉMÁSZ jegyzett tőkéje az elmúlt egy évben nem változott, 30,504 milliárd forint maradt, miközben a saját tőkéje 9,13 százalékkal 34,492 milliárd forintra nőtt.
A társaság részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde B kategóriájában kereskednek. Az értékpapír csütörtöki záró ára 7010 forint volt, míg az elmúlt egy évben a legalacsonyabb árfolyama 4705 forint, a legmagasabb pedig 7010 forint volt.