Belföld

Vételi ajánlatokat várnak a Parmalat székesfehérvári gyárára

A Parmalat Hungaria Rt. a versenyképes vételi ajánlattal jelentkezőknek február 25-től ajánlattételi előkészítő-eljárás keretében lehetőséget biztosít a társaság üzleti dokumentációjának részletesebb megismerésére - közölte a cég kedden.

A Cristiano Villani elnök-vezérigazgató által aláírt közlemény szerint erre azért kerül sor, mert a társaság többségi tulajdonosánál – az olaszországi anyacégnél – az elmúlt hónapban többen jelezték, megvásárolnák a magyarországi vállalkozást.

A konkrét vételi ajánlatoknak a vételár mellett további hét kérdéskörre kell megoldási javaslatot tartalmazniuk, közöttük a munkahelyek megtartására, a tervezett foglalkoztatási irányelvekre és a vállalat tervbe vett rekonstrukciójára vonatkozóan.

A közlemény szerint “a felszámolási eljáráson kívüli eladás tudja ugyanis biztosítani a Parmalat márkanév alatti folyamatos, és a névhez kötődően magas színvonalú gyártási tevékenységet és az előállított termékek garantált minőségét.”

Az MTI értesülése szerint eddig kilenc potenciális vevő érdeklődött a Parmalat Hungaria Rt. iránt. Köztük van a 11 tejtermelő és a Catone olasz szállítócég által a közelmúltban 3 millió forintos törzstőkével alapított kft. is.

A befektető-jelöltek számára a Parmalat Hungaria Rt.-nél “titokszobát” rendeznek be, ahol a rendelkezésükre bocsátott dokumentumok alapján átvilágíthatják a céget, s annak alapján tehetik meg a konkrét vételi ajánlatukat.

A cég elnök-vezérigazgatója által aláírt közleményben leírtak szerint Istvánfalvi Miklós, a tejtermelő gazdák képviselője úgy nyilatkozott, hogy “készek emelni az általuk beszállított tej mennyiségét.”

A tejtermelők konzorciumának képviselője ezzel kapcsolatban az MTI megkeresésére kijelentette: mint azt a cég vezetőjével is közölte, az újabb termelők csatlakozásának az a feltétele, hogy stabilizálódjon a társaság helyzete, s a cégvezetés annak érdekében tegyen meg mindent, és “ne az időt húzza”.

Bár a kiadott közlemény szerint “a vállalati szakszervezet képviselőjének hétfői tájékoztatása is arról a felismerésről szólt, hogy a felszámolási eljárás a dolgozók számára is legrosszabb megoldást jelentené”, a szakszervezet titkára cáfolta a közleménynek ezt a kijelentését.

Bocs Ferencné az MTI-nek elmondta: ezt a mondatot soha nem fogalmazták meg. Azt viszont igen, hogy a szakszervezet a helyzet gyors rendezésében, s abban érdekelt, hogy megmaradjanak a székesfehérvári gyárban a munkahelyek, folyamatos legyen a termelés, s továbbra is a megszokott hazai beszállítóktól vásárolt tejet dolgozzák fel Parmalat márkanévvel és minőségben.

A Parmalat Hungária Rt. vezetősége a legutóbbi közgyűlés meghatalmazása alapján csődeljárási kérelmet nyújtott be a Fejér Megyei Bíróságra, amelyet a bíróság első fokon elutasított.

Az elutasítás oka az volt, hogy néhány nappal a csődeljárás iránti kérelem előterjesztése előtt a Parmalat Hungária Rt. öt olyan hitelezője, akikkel szemben 60 napon túli tartozása van a vállalatnak, felszámolási kérelmet nyújtott be a bírósághoz.

A társaság az elutasító határozat ellen a Fővárosi Táblabírósághoz nyújtott be fellebbezést. A Parmalat Hungaria Rt. február 26-ára hitelezői tárgyalást hirdetett meg, amelyet későbbre halasztottak – tudatta a cég vezetője az MTI-vel.

Arról, hogy a cég februárban felfüggesztett és március elsejére összehívott közgyűlésére sor kerül-e, nem sikerült információt szereznie az MTI-nek.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik