A tüntetők petíciót nyújtottak be a miniszterelnöknek, az igazságügy-, a pénzügy- és a belügyminiszternek, az országos és a budapesti rendőrfőkapitánynak – majd átvonulva a Legfőbb Ügyészség épületéhez, a legfőbb ügyész képviselőjének.
Az ingatlanbefektetési szövetkezet korábban betétszerű ajánlatokkal mintegy 18 ezer embert toborzott össze, akik azonban tavaly október óta nem kapják meg a nekik járó, összesen 40 milliárd forintra becsült jussukat. Azóta Balázs László elnök a jelek szerint megkezdte a vagyon kiárusítását, amire Patyi szerint a legutóbbi közgyűlés nem hatalmazta fel. Patyiék szerint a cég tényleges vagyona a kezdetben közölt mintegy 100 milliárd forint helyett valójában 10 milliárd körüli, igaz, az elnöktől az ígéret ellenére nem kaptak pontos vagyonleltárt. Ezért a legfőbb ügyésztől vagyonfelügyelő kirendelését és a vagyon zárolását követelik.
Patyi információi szerint Balázs a tagság és a cégbíróság felszólítására végül is április 28-ra tűzte ki a szövetkezet közgyűlését, de szerinte az események kedvező alakulása folytán erre már nem kerül sor. Balázs László egyelőre érdeklődésünkre nem reagált.