Az egy részvényre jutó nyereség ennél jobban, 21,5 százalékkal 2,94 euróra nőtt, sajátrészvény-visszavásárlással is támogatva. A cég tavaly 20,1 millió saját részvényét vásárolta fel 1,02 milliárd euróért.
Az elemzők átlagosan 2,012 milliárd eurót, illetve részvényenként 2,90 eurót vártak. A bevétel tavaly 8,05 milliárd euró volt a 2002-es 7,45 milliárd után. A működési nyereség 3,08 milliárd euróra nőtt 2,61 milliárdról. Tavalyról részvényenként 1,02 eurós osztalékot javasolnak a 2002-es 0,84 euró után.
Idén a kutatási-fejlesztési kiadások 15 százalékos növelését tervezik, miközben egyes termékeik amerikai szabadalmi védelmét perek fenyegetik. A nagyságra második francia gyógyszergyár, a Sanofi-Synthélabo kedden teszi hivatalossá ellenséges felvásárlási ajánlatát nagyobb riválisára, a Franciaországban első helyezett német-francia Aventisre.
A Sanofi-Synthélabo január 26-án tett, akkor 47,8 milliárd eurót érő, készpénzes-részvénycserés vételi ajánlatot, illetve alternatívaként 48,5 milliárd eurós csak részvénycserés ajánlatot a nála több mint kétszer nagyobb forgalmat bonyolító Aventisre. Az Aventis felügyelőbizottsága és a vállalatvezetése visszautasította az ajánlatot, és nem javasolja a részvényeseknek az elfogadást. A fúzióval a világelső Pfizer és a brit GalxoSmithKline mögött a harmadik legnagyobb gyógyszeripari óriás jönne létre. A francia kormány támogatja az egyesülést, és a francia piacfelügyelet február elején engedélyezte az ajánlat folytatását.
Az Aventis 1999-ben alakult a francia Rhone-Poulenc gyógyszergyár és a lényegében gyógyszerrészlegére karcsúsított német Hoechst vegyiművek egyesítéséből. 2002-ben tovább áramvonalasították a vállalatot: a német Bayer AG gyógyszer- és vegyipari konszern megvette az Aventis agrokémiai részlegét, a CropScience-t. Magyarországon a Chinoin gyógyszergyár tartozik a Sanofi-Synthélabo csoporthoz.