Belföld

Szlovénia-Paraguay: 1-3 (Paraguay továbbjutott)

Paraguay továbbjutott! Két góllal verték a szlovéneket, pedig a délszlávok már vezettek a meccsen, és a játékidő nagy részében emberhátrányban is voltak a paraguayiak!

Paraguaynak mindenféleképpen győznie kellett a már kiesett Szlovénia ellen, hiszen csak egy pontja volt a harmadik forduló előtt a dél-amerikaiaknak. De még ha két góllal nyer Paraguay, akkor is csak a szerencsében bízhatott, hiszen az utolsó kör előtt 4 pontos Dél-Afrikának már egy döntetlen is elég (lett volna) a spanyolok ellen a továbblépéshez. (Állítólag a dél-afrikai elnök már megpróbált közbenjárni a spanyol miniszterelnöknél, hogy hasson oda: ne nyerjen Spanyolország a focivébé utolsó csoportmérkőzésén…)

Kezdődik a mérkőzés

1. perc:

A paraguayi Arce ível előre: Santa Cruz lekésik a labdáról.

4. perc:

Paredes kap sárga lapot a paraguayiaknál.

7. perc:

Paraguayi szöglet: semmire sem mennek vele a dél-amerikaiak.

8. perc:

A szlovén Acimovic 35 méterről lő mellé.

9. perc:

A paraguayi Arce szabadrúgást ível be, Cardozo azonban mellé fejel.

10. perc:

Arce újabb szabadrúgását ezúttal a szlovén kapus, Dabanovic fogja.

Nyomulnak a paraguayiak, semmit sem bíznak a véletlenre.

16. perc:

Pavlin kap sárgát a szlovénoknál. Chilavert végezheti el első szabadrúgását, az ívelést egy szlovén fejeli az alapvonalon túlra. Szöglet következik.

A paraguayiak – akárcsak az argentinok és az uruguayiak – iszonyatosan hajtanak. Utólag már tudjuk, érdemes volt küzdeniük! Ők ugyanis nem esnek ki, mint a két másik dél-amerikai csapat.

Tíz emberre fogyatkoznak a paraguayiak!

21. perc:

Tényleg iszonyatosan hajtanak a paraguayiak: Paredes szabálytalankodik Acimoviccsal és megkapja második sárgáját: a paraguayiak tíz emberrel folytatják!

23. perc:

Chilavert újabb szabadrúgása. Megint elakad a sorfalban.

26. perc:

Pavlin – aki nem sokkal korábban sárgát kapott – lő szabadrúgást. Chilavert hárít.

27. perc:

Acuna-Arce összjáték, Dabanovic véd. Ugyanebben a percben Alvarenga csavar előre, Cardozo fejesét megint Dabanovic védi.

35. perc:

A paraguayiak legnagyobb sztárja, Santa Cruz fejel a szlovén kapu előtt Gamarra fejére. A paraguayi csapattárs fejéről a kapu fölé pattan a labda. A beadás Arce nevéhez fűződik, aki szabadrúgásból ívelt be.

40. perc:

Rudonja jön be a sérült Pavlin helyett.

41. perc:

Alvarenga távoli lövését tolja szögletre Dabanovic.

42. perc:

Cimirotic közeli lövését parádésan védi Chilavert, a paraguayi kapus.

43. perc:

Karic lő a paraguayi kapu fölé.

Gólt lőtt Szlovénia!

46. perc:

A hosszabbítás alatt Acimovic balról betör a tizenhatosra, kicselez két paraguayi védőt, és hat méterről, Chilavert lábai között talál a hálóba. Óriási szlovén gól, kiesésre áll Paraguay! Chilavert tulajdonképpen bevédte a lövést, amely inkább beadás volt, hiszen Acimovic szinte a gólvonallal párhuzamosan lőtte a labdát, amely a paraguayi kapus lábáról pattant be a hálóba.

Kezdődik a második félidő

46. perc:

Osterc veszélyeztet, Chilavert azonban sikeresen avatkozik közbe.

50. perc:

Rudonja lő a tizennégy méterról, Chilavert megint szépen hárít.

52. perc:

Acimovic most kapufát lő! Lövése a keresztlécen hal el. Ezután Cimirotic lő, de Chilavert véd.

56. perc:

Campos jön Alvarenga helyett a paraguayiaknál.

61. perc:

A szlovén Osterc lő fölé. Cuevas áll be Cardozo helyére a paraguayiaknál.

65. perc:

Acimovic, a góllövő helyett N. Ceh áll be a szlovénokhoz.

Egyenlít Paraguay!

66. perc:

A 61. percben csereként beállt Cuevas talál be a szlovén kapuba! 1-1, újjáélednek a paraguayi remények! Cuevas a jobb oldalról cselezte be magát a szlovén tizenhatosra, majd a rosszul mozduló kapus mellett tette a labdát a hálóba.

71. perc:

Osterc lő alig valamivel a paraguayi kapu mellé.

73. perc:

Osterc újabb lövése egy védőn pattan meg, onnan a felső léc tetejére hullik a labda.

Vezet Paraguay!

73. perc:

Micsoda paraguayi cserék! Campos, aki az 56. percben állt be, ugyancsak gólt lő. Vezet Paraguay! Campos 25 méterről rásuhintja a labdát, és a bal alsó sarokba bombáz laposan: 2-1, Paraguay javára!

79. perc:

Novak lövését védi Chilavert. Ugyanebben a percben Milinovic kap sárgát Cuevas felökleléséért.

80. perc:

Chilavert szabadrúgásból kapufát lő! A paraguayi kapusnak nincs szerencséje: köténygólt kapott, aztán huszonöt méterről alig hibázza el a lövést, minthogy Dabanovic a kapufára tolta a labdát!

81. perc:

Cimirotic közeli lövését hárítja Chilavert.

81. perc:

A szlovén N. Cehet – aki csereként állt be – is kiállítják. Tíz ember játszik tíz ellen!

84. perc:

A paraguayi Santa Cruz három méterről, az üres kapuba sem tudja betenni a labdát.

Továbbjutók a paraguayiak!

85. perc:

Cuevas, a csere(!) cselez a szlovén tizenhatosnál: a vonal mentén haladva két védőt is átjátszik, rálövi a labdát, amely a felső lécről pattan a gólvonalon túlra! 3-1, továbbjutó helyen állnak a paraguayiak!

91. perc:

Cuevas lő: Dabanovic kezébe emel.

92. perc:

Cuevas, a csere, lesérül: helyette Franco jön be a pályára. Cuevast nem bántotta senki, a lövése után talán rosszul lépett, ez okozhatta a sérülést (ha nem az időt húzta).

A bíró három perc hosszabbítás után lefújta a mérkőzést: Paraguay nyert, méghozzá úgy, hogy Dél-Afrika veresége miatt ők jutnak tovább. Elképesztő akarással, fantasztikus mérkőzésen múlták felül a szlovéneket és megérdemelten kerültek a tizenhat közé, akárcsak az előző vébén. A szlovének három meccsen három vereséget elszenvedve, pont nélkül esnek ki a világbajnokságról.