„Az InnoMax Díj az üzleti életben elég komoly figyelmet kap ma Magyarországon. Ha az innovációs versenyen eredményesen szerepel egy cég, akkor az több szempontból is támogatja az adott társaság megítélését. Például a vállalatunk esetében az, hogy a dobogósok között voltunk, mutatja, hogy valóban fontos számunkra az innováció, és ez az elismerés a későbbi beszerzési tendereken is javíthatja a pozíciónkat” – részletezte Bodnár Jenő, a Bonafarm Zrt. informatikai szolgáltatások vezetője.
Az élelmiszeripari vállalat egy komplex, saját fejlesztésű számlakezelő rendszerrel pályázott, amely szervezeti és technikai innovációt is tartalmaz. A Bonafarm Adminisztrációs Központ számlakezelő és számlaiktató rendszere a cégcsoport tagvállalatai számára biztosítja a szállítói számlák egységes, központi kezelését és adminisztrációját. Ide tartozik többek között a beérkező számlák szkennelése, előfeldolgozása, számviteli ellenőrzése, illetve a nem megfelelő dokumentumok esetében a hibajavítási folyamat elindítása és követése is.
„A fejlesztésnek köszönhetően jelentős költségcsökkenést értünk el, a késedelmekből fakadó kötbér mértékét is csökkentettük, valamint növeltük a cashflow-t” – összegezte a szakember.
Megtérül az innovatív beruházás
Bodnár Jenő szerint fontos látniuk a cégeknek, hogy megéri fejleszteni, és hatékonyabbá tenni a működésüket, a megtérülés pedig például egy jól felépített informatikai projektnél utólag nagyon jól kimutatható és nyomon követhető.
Az IT-szakember úgy véli, hogy a nagyvállalatok esetében teljesen érthető, ha elsősorban belső fejlesztésekben gondolkodnak, főként, ha megfelelő szakmai tudással és háttérrel rendelkeznek. Az új számlakezelő rendszer kidolgozása a Bonafarm Zrt.-nél is „házon belül” történt, ami jóval gördülékenyebb, gyorsabb munkát tett lehetővé, mintha külső megoldást választottak volna. A különbség szerinte nem a szakmai kompetenciában keresendő, egyszerűen a belső megvalósítás esetén sokkal gyorsabb az egyeztetés, a módosítási folyamat, míg a külső projekteknél a szerződési feltételek és a kötelező protokoll elnyújthatja a fejlesztési időszakot.
Ezzel együtt a számlakezelő rendszer működtetéséhez bevontak külső cégeket is. Így például ICT-partnerük az Invitel: az infokommunikációs vállalat a távoli telephelyek közötti kapcsolatot az IP-VPN szolgáltatással biztosítja számukra.
A Csányi Sándor érdekeltségi körébe tartozó Bonafarm Csoport 11 tagvállalatból áll, és országszerte 5500 munkavállalót foglalkoztat.