Élet-Stílus

Vesztegetési botrány a Premier League-ben

A BBC televíziós társaság értesülése szerint az angol labdarúgó Premier League-ben szereplő, címvédő Chelsea, illetve a Bolton Wanderers és a Portsmouth csúszópénzek kifizetésével, illetve elfogadásával megszegte a szigetországban érvényes átigazolási szabályokat.

A televíziós társaság munkatársai több mint fél évig a legkülönbözőbb módszereket bevetve – többek között játékosügynöknek álcázva magukat – gyűjtöttek bizonyítékokat, melyet kedd este mutattak be. A Panorama című műsör készítői azt állítják, hogy 18 egykori illetve jelenleg is aktív edző érintett az ügyben.

A Chelsea utánpótlás-koordinátora, Frank Arnesen 220 ezer eurót kínált a Middlesbrough 15 éves játékosáért, amit rejtett kamerával rögzítettek a BBC munkatársai (a szabályok értelmében ilyen fiatal futballistáért csak a nemzetközi előírásokban rögzített nevelési költségtérítés fizethető ki).

A keddi adásban három játékosügynök is korruptnak nevezte Sam Allardyce-t, a Bolton Wanderers szakvezetőjét. A BBC szerint az izraeli válogatott Tal Ben Haim szerződtetésekor Allardyce 75 ezer eurót vett fel, a csatorna úgy tudja, minden új futballista igazolásánál ez az összeg “járt” a trénernek. „Természetesen ezek az állítások nem igazak, az ügyvédeim megteszik a szükséges lépéseket” – reagált a szakember az ellene megfogalmazott vádakra.

A meglepetésre a bajnokságban vezető Portsmouth edzőjét, Harry Redknappet szintén azzal vádolják, hogy csúszópénzt fogadott el a játékosok szerződtetésénél. „Nekem nincs félnivalóm, semmi bűnt nem követtem el, ezért jogi lépésekre sincs szükségem” – jelentette ki Redknapp.

Richard Caborn sportminiszter “sokkolónak” nevezte a BBC állításait és azt kérte a csatorna illetékeseitől, hogy az összes anyagukat bocsássák az ügyben hivatalos vizsgálatot vezető Lord Stevens rendelkezésére. Caborn ezenkívül az ügy alapos kivizsgálását kérte az Angol Labdarúgó Szövetségtől (FA). A Premier League edzőit tömörítő LMA csalódottan reagált a BBC műsorában elhangzottakra, álláspontjuk szerint hiányoztak a konkrét bizonyítékok.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik