Belföld

Zuhanó tőzsde, vakációzó miniszterek, megkéselt rendőrök [Hírösszefoglaló – Belföld]

A Hír24 összegyűjti a nap legfontosabb belföldi híreit.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1257,34 pontos, 6,75 százalékos csökkenéssel, 17 381,28 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 35,4 milliárd forint volt, a vezető papírok jelentősen gyengültek az előző napi záráshoz képest. Az OTP és a Mol kereskedését napközben fel is kellett függeszteni, mert mindkét papír árfolyama 10 százaléknál többet esett. Bővebben…

A kabinet több tagja szabadságát tölti, ez is közrejátszhat abban, hogy alig kísérik kormányzati megnyilvánulások az utóbbi napok negatív gazdasági folyamatait. Az MSZP, az LMP és a Jobbik azonnali lépéseket sürget. Bővebben…

Késsel megsebesítettek két rendőrt szerda délután az M1-M7-es autópálya fővárosból kivezető szakaszán, egy benzinkútnál. Az egyenruhások nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek. A szurkáló egy 27 éves férfi, akit csalásért köröztek. Bővebben…

Alapjaiban alakítaná át a pedagógusképzés jelenlegi rendszerét az oktatási államtitkárság. Újra különválasztanák az általános és a középiskolai tanárképzést, és a nagy közismereti tárgyak tanárait, így például a magyar- vagy matematikatanárokat csak osztatlan formában képzik majd. Bővebben…

Augusztus 20-tól kap a Parlament épülete új díszkivilágítást, amelyet először az ünnepi tűzijáték után láthatnak majd az érdeklődők. Jelenleg csupán az épület kupoláját világítják meg, ezt követően azonban a dunai homlokzat, a tornyok és a tetőzet is sárga, nátriumlámpás díszvilágítást kap. Bővebben…

Bár még nem született meg az erről szóló kormányrendelet, a kabinetnek az a szándéka, hogy a lakáshitelesek törlesztőrészletei a pénteken induló árfolyamrögzítési lehetőség lejárta után legfeljebb 15 százalékkal emelkedjenek. Bővebben…

Megszüntették Wieszt János házi őrizetét. A bíróság úgy döntött, a lakhelyelhagyási tilalom elrendelése is elég a vesztegetéssel gyanúsított politikussal szemben. Bővebben…

A Nézőpont Intézet szerint a Lehet Más a Politika javaslata, amely egy esetleges LMP-MSZP-Jobbik “furcsa koalícióról” szólt, hozzájárulhatott ahhoz, hogy a párt népszerűsége az elmúlt hónapban az összes megkérdezett körében hétről három százalékra, a választási részvételét biztosra ígérő aktív szavazók körében pedig tizenegyről hét százalékra csökkent. Bővebben…

Ajánlott videó

Olvasói sztorik