Bár a kicsik még márciusban, illetve április elején születtek, a látogatók csak most csodálhatják meg őket. Az anyaállatok ugyanis igencsak rejtegették eddig újszülöttjeiket. A kölykök idejük nagy részét most is anyjukon csimpaszkodva múlatják, a nagyvilág felfedezéséhez csak az elkövetkezendő hetekben merítenek majd bátorságot.
A gyűrűsfarkú makik vagy katták Madagaszkár jellegzetes félmajmai. Budapesten rendszeresen szaporodnak, minden évben születik legalább egy, de néha több kölyök is. A most világra jött kicsikkel együtt összesen 11 gyűrűsfarkú maki él az állatkertben. Az egyik csapat a Madagaszkár Ház belső csarnokát vehette birtokba, a másik – ahol a kölykök is születtek – az épület melletti tágas kifutóban kapott helyet. A közönség mindkét bemutatóhelyen bemehet a makik közé.
A szerecsenmakik viszonylag új jószágok Budapesten, hiszen a két tenyészállat, Izabella és Castro 2010-ben érkeztek. 2011-ben már volt egy kölykük, s most ismét sikeresen szaporodtak. A szerecsenmaki kölyök világra jövetele természetvédelmi szempontból is igen fontos, hiszen olyan fajról van szó, amelynek állatkerti szaporítását az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetsége (EAZA) egy regionális tenyészprogram keretében hangolja össze.