Az államfő hétfőn találkozik Marzúk al-Ganimmal, a kuvaiti nemzetgyűlés elnökével, majd Szabah al-Hálid al-Hamad asz-Szabah sejkkel, Kuvait külügyminiszterével, miniszterelnök-helyettessel, végül pedig Szabah el-Ahmad el-Dzsábir asz-Szabah emírrel.
A Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH) sajtóigazgatósága hangsúlyozza, hogy Magyarország megítélése Kuvaitban nagyon kedvező, hagyományosan megbecsült gazdasági partnernek számít. A magyar-kuvaiti gazdasági kapcsolatok több mint három évtizedes múltra tekintenek vissza. A 90-es évekig Kuvait több százmillió amerikai dollár nagyságrendű kereskedelmi forgalommal a magyar gazdaság hídfőállása volt a térségben.
Az Öböl Menti Együttműködési Tanács (ÖET) tagországai közül Magyarország elsőként Kuvait Állammal építette ki a politikai és gazdasági-kereskedelmi kapcsolatokat. Magyarország kuvaiti megítélése pozitív, hiszen a legnehezebb időkben is síkra szállt Kuvait törvényes jogainak helyreállításáért, Kuvaitban nem felejtik a magyar katonai egészségügyi csoport 1991-es szerepvállalását, és ma is számon tartják, hogy a magyar tűzoltóknak a Big Wind nevű magyar technikai találmány (egy T34-es harckocsira szerelt MIG-21-es turbina) segítségével sikerült eloltaniuk a legutolsó olajtüzeket – írja a KEH.
Októberben Wintermantel Péter, a Külügyminisztérium globális ügyekért felelős helyettes államtitkára járt Kuvaitban. Hangsúlyozta, hogy Kuvait Magyarország egyik legfontosabb partnere az Öböl térségében, ezért szorosabbra kell fűzni a két ország kapcsolatait. Mint mondta, Kuvait a keleti nyitással kapcsolatban is fontos partnernek számít, ezért Magyarország nagy figyelmet fordít a gazdasági-kereskedelmi kapcsolatok élénkítésére.