Közleményében Barack Obama fájdalmasnak nevezte Michael Brown halálát, és együttérzéséről biztosította a lelőtt fiú hozzátartozóit, de azt kérte, hogy párbeszéd útján, a kedélyek lecsillapodását segítve próbálják megoldani a tragédia miatt felszínre került nézeteltéréseket. Olyan eszközöket kell keresni, “amelyek gyógyítanak, nem pedig sebeznek” – fogalmazott az elnök. A hatóságok egyelőre nem árulták el a lövöldöző rendőr nevét.
A fegyverhasználat a hivatalos verzió szerint dulakodás közben történt: Brown állítólag el akarta venni kollégájuk fegyverét, ezért került sor a lövöldözésre. Egy szemtanú ugyanakkor arról számolt be, hogy dulakodást nem látott, azt viszont igen, hogy Brown feltartotta a kezét, mielőtt a fehér bőrű rendőr többször rálőtt. Brown barátja, Dorian Johnson is azt vallotta, hogy nem volt dulakodás, és a rendőr fegyvertelen barátjára lőtt rá.
St. Louisban a vasárnap óta tartó zavargásokban felgyújtottak egy áruházat, és kővel dobálták a kivezényelt rendőröket. Több tüntetőt előállítottak.
A sajtó párhuzamot von a mostani eset és egy tavalyelőtti ügy között: akkor egy önkéntes rendőrt pereltek be azt követően, hogy vitatott körülmények között agyonlőtt egy 17 éves fegyvertelen fekete bőrű fiút, Trayvon Martint. A vádlottat, George Zimmermant végül felmentették, ami szintén zavargásokhoz vezetett. Obama abban az ügyben is megszólalt: azt mondta, hogy “ha lenne fiam, Trayvonra hasonlítana”, ugyanakkor azt is kérte, hogy a tiltakozások is maradjanak a jogállamiság keretein belül.