Nagyvilág

Újratemették a 13 ezer éves gyerekcsontokat

A 46 éve talált maradványokból sikerültDNS-mintát venni.

A Montana államban 1968-ban talált maradványokat az eredeti temetkezési helyhez a lehető legközelebb helyezték végső nyugalomra. Két forgatócsoport és harminc amerikai indián törzsi képviselő vett részt a hétvégi szertartáson – írta a The Billings Gazette című lap.

A maradványokból vett DNS újabb részleteket árul el a mai amerikai indiánok és más amerikai őslakos népek gyökereiről. Ez volt az Újvilágban valaha talált legrégebbi genom, és bebizonyosodott róla, hogy szoros közelségben állt az amerikai őslakosokkal.

A kisfiú egyévesnél valamivel idősebb volt, amikor ismeretlen okból meghalt. A holttest mellett talált tárgyak alapján megállapították, hogy a fiú a Clovis paleoindián kultúrához tartozott, amely mintegy 13 000-12 600 évvel ezelőtt létezett Észak-Amerikában.

A DNS szerint a fiú ősei Ázsiából származtak. Ez erősíteni látszik azt az elméletet, amely szerint amerikaiak ősei egy rég megszűnt földhídon át vándorolhattak be Amerikába.

Nemrég egy 13 ezer éve élt lány csontjait kezdték tanulmányozni mexikói tudósok. A Yucatán-félsziget egyik barlangjában talált maradványokat hamarosan kiállítják.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik