“A Kalasnyikov sajnálja, hogy a vásárlóknak ilyen problémával kell szembesülniük” – mondta a vállalat szóvivője, Jekatyerina Boni. Hozzátette: “A jelenlegi helyzet újból azt mutatja, hogy fegyvereink nagyon népszerűek az amerikaiak körében, a büntetőintézkedések végrehajtása pedig saját érdekeik ellen szól”.
Az amerikai szankciók célpontjai között orosz hadiipari vállalatok is szerepelnek. Szakértők szerint a korlátozások minden bizonnyal ellehetetlenítik azt a 2014 elején kötött megállapodást, amelynek értelmében a konszern 2015-től kezdve öt esztendőn át évente 80-200 ezer darab lőfegyvert szállítana az Egyesült Államokba.
Oroszország és az Egyesült Államok az utóbbi időben a hidegháború óta nem látott mértékben hidegültek el egymástól, főképp az Ukrajnában dúló konfliktus miatt.
A Mihail Kalasnyikov által kifejlesztett AK-47-es gépkarabély és több változata az egyik legelterjedtebb automata gépfegyver a világon. Az AK-47-es szerepel a Hezbollah libanoni radikális síita szervezet és az Iráni Forradalmi Gárda címerében is, valamint Mozambique nemzeti lobogójában.