[FN, MTI-Eco] Az Országgyűlés gazdasági bizottsága hétfői ülésén 15 igen szavazat és 9 tartózkodás mellett támogatta Mészáros Tamás ÁPV Rt. igazgatósági elnökké
történő kinevezését. Mészáros Tamás, az ÁPV Rt. elnökjelöltjének hétfői, bizottsági meghallgatásakor hangsúlyozta: felkérése a nyilvános, átlátható szakmai működés megteremtésére szól. Mészáros Tamás jelezte: szeretnék áttekinteni az állami vagyont, és két hónapon belül kidolgozzák a vagyonpolitikai koncepcióra vonatkozó javaslatot. Ennek lényege: az állam vállalkozói vagyona kerüljön egy kézbe, mert ez biztosíthatja az átláthatóságot és ellenőrizhetőséget. Az elnökjelölt szólt arról, hogy minél előbb foglalkozni kell a nagy állami vállalatok helyzetével, privatizációs kényszerről azonban nincsen szó. Példaként említette az MVM-et, a Malévot, a Dunaferrt, az Antenna Hungáriát, a Mahartot és a Bábolna Rt.-t. A vagyonkezelésről szólva megjegyezte: a vezérelv az, hogy az államnak tulajdonosként kell viselkednie a vagyonkezelésben. Mészáros Tamás jelezte, hogy az állami vagyonnak szociális és foglalkoztatási funkciója is van. A gazdasági bizottság ülésén Kamarás Miklós, az ÁPV Rt. vezérigazgatója elmondta: az eddigi tapasztalatok azt mutatják, az első negyedévben az ÁPV Rt. visszafogott vagyongazdálkodást folytatott. A vezérigazgató közölte: az ÁPV Rt.-hez kerül a Magyar Posta és a Postabank, de nincs szó arról, hogy oda tartozna a MÁV Rt. is. Kérdésre válaszolva Mészáros Tamás megerősítette, hogy az ÁPV Rt. elsősorban a vagyonkezelésre kíván berendezkedni. A Dunaferr Rt. esetében az európai uniós előírások nem engedélyezik a közvetlen állami tőkejuttatást. Ugyancsak kérdésre válaszolva Kamarás Miklós elmondta: arra törekednek, hogy a Mol esetében egy esetleges tőkeemelés során is megmaradjon a 25 plusz egy százalék állami tulajdon.
Ajánlott videó
- 17:59 Szijjártónak és Rétvárinak a porcukorról mindig a por jut az eszébe
- 17:14 „Meg kell tanulni hallgatni és a csöndet kezelni” – így néz ki a kiskorú gyermekek kihallgatása a gyakorlatban
- 17:13 Szoboszlai Dominik hatalmas meglepetést okozott a Margitszigeten
- 17:12 Fütyülés, kiabálás, fekete paraván Orbán hódmezővásárhelyi gyűlésén
- 17:05 Lezuhant egy helikopter Katarban, heten meghaltak
- 17:01 Szlovén kormány: magánszemélyek maximum 50 liter üzemanyagot vásárolhatnak naponta
- 16:27 Drasztikus fordulat jön az időjárásban, a napsütést viharos szél és hó válthatja
- 16:06 Ezek a hatos lottó március 22-i nyerőszámai
- 15:56 Fél lábbal már BL-negyeddöntős az FTC női kézilabdacsapata
- 15:46 Magyar Péter: Húszcentis késsel támadtak Radnai Márkra a kesztölci fórumán
- 15:37 Orbán a Fidesz választási esélyeiről: Én úgy érzem, hogy itt egy nagy siker lesz
- 15:32 Ez a két mondat hozta el a kommunikáció forradalmát
- 15:04 Medve támadott meg egy férfit Maros megyében
- 14:58 Líbia specialistákat bízott meg a partjainál sodródó orosz szellemtanker befogásával
- 14:56 Márki-Zay: Orbán érkezése előtt a „ne lopj!” plakátokat is ellopták a fideszesek
- 08:16 Kósa Lajos kihúzatná egy cigány tündér nevét a roma utónévjegyzékből, mert az a marihuána szlengje
- 12:03 Gyerekek a háború árnyékában a hét képein
- 13:13 Az MSZP elnöke kemény felszólítást intézett Dobrev Klárához a józan ész nevében
- 07:33 Budapestre látogat hétfőn a lengyel elnök, Karol Nawrocki, aki pár hónapja még nem volt hajlandó találkozni Orbánnal
- 09:35 Derült égből iráni rakétacsapás
- 09:31 Az utca embereként mutatta be a helyi fideszes képviselő Orbánról áradozó fiát a Mediaworks helyi lapja
- 12:03 Fico fél az esetleges magyar kormányváltástól
- 15:37 Orbán a Fidesz választási esélyeiről: Én úgy érzem, hogy itt egy nagy siker lesz
- 09:12 Szigligeti Ivett szerint földöntúli jelet küldött neki Dudás Miki: „Eddig sosem hittem az ilyen jellegű dolgokban”
- 06:54 Iráni rakéták csapódtak be Izrael sivatagi atomközpontja mellett
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
