Kövessék velünk az eseményeket élő szöveges tudósításunkban!
Magyarék arra számítanak, a legfőbb ügyész lemond az aranykonvoj-ügy miatt
Alaptörvény-módosítást kezdeményezett a Tisza, amivel megszüntetik Sulyok Tamás köztársasági elnök mandátumát, Polt Pétert, az Alkotmánybíróság elnökét a 70 éves alkotmánybírói korhatár visszaállításával pöckölnék ki a pozíciójából. Magyar Péter korábban nemcsak ezt a két közjogi méltóságot, hanem többek között a legfőbb ügyészt is lemondásra szólította fel.
A miniszterelnök a parlamenti sajtótájékoztatón a 24.hu kérdésére azt is elmondta, hogy bár a mostani javaslatban nincs róla szó, Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyésznek rövidesen „le kell mondania”:
Arra számítunk, hogy le is fog mondani. Ha ez mégse történik meg, akkor visszatérünk erre a kérdésre
– jelentette ki a miniszterelnök, aki a közmédia kérdésére azt is elárulta, hogy – Frücht Pál lemondásához hasonlóan – Nagy lemondása is az aranykonvoj-üggyel függhet össze.

Június 8-án ugyanis lemondott posztjáról Fürcht Pál, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője. A döntését ügyészségen belüli szakmai konfliktusokkal indokolta. A háttérben az ukrán pénzszállítók ügyében folyó nyomozás állhat, amelyben a hatóságok között vita alakult ki a nyomozás irányáról és az érintettek felelősségének megítélésérő. A napokban kiderült az is, hogy személyesen Orbán Viktor adhatott utasítást a pénzszállítók elfogására.
A Telex több, egymástól független forrásra hivatkozva arról írt, hogy a március 5-i, ukrán pénzszállítók elleni rajtaütést Orbán Viktor akkori miniszterelnök rendelhette el, és személyesen is sürgette a végrehajtását. A lap szerint az akciónak nem volt valódi szakmai indoka, azt formálisan a hatóságok kezdeményezték ugyan, de a háttérben politikai megfontolások állhattak, és a miniszterelnököt aznap folyamatosan tájékoztatták a fejleményekről.












