Foci

„Kell néhány nap, míg túltesszük magunkat ezen” – a derbit 8-3-ra elveszítette, de a bajnokságot megnyerte a Fradi

Az Újpest és a Ferencváros rangadója 1976-ban.
Arcanum Újságok
Az Újpest és a Ferencváros rangadója 1976-ban.
Arcanum Újságok
Törőcsik András hónapokig számolt egytől nyolcig két ferencvárosi cimborájának, Ebedli Zoltánnak és Nyilasi Tibornak, miután az Újpest ötven évvel ezelőtt 8-3-ra verte az FTC-t. A felejthetetlen rangadón a Kapának becézett Fazekas László öt gólt szerzett, 10-es osztályzatot kapott. Akkor nem hívták derbinek a rangadót, de az volt; ma annak hívják, de nem az.

A mostanihoz hasonló hűvös május volt ötven évvel ezelőtt: Siófoknál 100 kilométer/órás széllökéseket mértek, a hőmérséklet szerte az országban 11-14 Celsius-fok között mozgott. Így aztán csak 50 ezer néző ment ki a Vasas–Honvéd (3-0), Újpest–FTC kettős rangadóra, pláne, hogy a második mérkőzést este héttől a jó meleg szobában is meg lehetett nézni, hiszen a lilák és a zöldek találkozóját egyenesben közvetítette a televízió.

Vibrált a képernyő. Az első félidő úgy alakult, hogy 5. perc: 1-0, 11. perc: 1-1, 14. perc: 2-1, 16. perc: 2-2, 24. perc: 3-2, 30. perc: 3-3, 34. perc: 4-3.

Volt minden, mint a majálison.

A második félidőre két csapat futott ki, de csak egy maradt a pályán. Miután az 50. percben 5-3-ra módosult az állás, a Ferencváros összeroppant, az Újpest pedig épp úgy szórta a gólokat, akár a szünet előtt.

A teljes cikket előfizetőink olvashatják el.
Már csatlakoztál hozzánk?
a folytatáshoz!
Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik