HIRDETÉS
Belföld

Csepeli droglabor: Bűnügyi felügyeletbe került a vegyész

Négy hónapra bűnügyi felügyeletbe helyezte a bíróság azt a 48 éves budapesti férfit, akit három héttel ezelőtt kapcsoltak le két társával együtt a csepeli droglabor ügyében – tudta meg a 24.hu. A bűnügyi felügyeletbe helyezett férfi a csoport vegyésze volt a feltételezések szerint. Két társa szabadlábon védekezhet.

Rab Ferenc, a Fővárosi Főügyészség helyettes szóvivője az üggyel kapcsolatos megkeresésünkre reagálva azt mondta, hogy a főügyészség fellebbezése folytán a másodfokú bíróság megállapította, hogy a gyanú a vegyésznél megalapozott, és fennáll a szökés-elrejtőzés veszélye. Emiatt bűnügyi felügyeletet rendelt el Budapest területére kiterjedően.

A rendőrség korábban azt közölte, hogy majdnem 100 kilogramm kristályos anyagot foglaltak le, amelynek a piaci értéke 500 millió forint, illetve 7,5 tonna olyan anyagot, amelyből nagyon könnyen állítható elő kábítószer. Ennek feketepiaci értéke, amennyiben sikerül kábítószert előállítani belőle, 12 milliárd forint lenne.

A nyomozóhatóság még április elején tartott „drograzziát” egy a Csepel Művek területén lévő kft. laborjában, minek következtében három férfit különböző kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elkövetésével gyanúsítottak meg, majd az ügyészség indítványozta a letartóztatásukat is.

A törvényszék korábban azt közölte, hogy az említett kft. vegyi anyagok gyártásával foglalkozik, ezért különböző vegyi anyagok ott, valamint a gyanúsítás szerinti raktárban is napi rutin szerint megtalálhatóak. A bíróság szerint a vegyész hetvenes éveiben járó társai esetében még következtetni sem lehetett arra, hogy azért szerezték be és tárolták a nem illegális anyagokat, hogy azokból kábítószert állítsanak elő. Ezért ők szabadlábon védekezhetnek.

Frissítünk!

A Fővárosi Törvényszék az üggyel kapcsolatos közleményében azt közölte, hogy a terheltekkel közölt eltérő tényállásokban keresendő az, hogy a vegyésszel szemben eltérő döntés született, mint a másik két gyanúsított ügyében.

Hozzátették, a  kényszerintézkedés tárgyában hozott döntés során a bíróság kizárólag a terhelttel közölt gyanú alapján vizsgálhatja a gyanú megalapozott voltát és azt, hogy a rendelkezésre álló körülmények alapján fennáll-e valamely törvényes ok, amely
kényszerintézkedés alkalmazását teszi szükségessé.

Azt írták, hogy nem vitás, hogy a kérdéses büntetőeljárás kiemelt tárgyi súlyú bűncselekmény miatt indult, azonban az, hogy a nyomozóhatóság milyen
tényállást közöl a gyanúsítottal, alapvetően behatárolja a bíróság mozgásterét.

Ajánlott videó

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
Olvasói sztorik