Szórakozás

Ilyet még soha nem tett a magyar sztár! Nézd meg!

für anikó (für anikó)
für anikó (für anikó)

Fából készült, színes köztéri bútorokat helyeztek ki a Danube Flow – Hív a Duna! ingyenes programsorozat szervezői a belvárosi Duna-part négy pontjára. Ezek festésében Für Anikó is segített.

A Lánchíd pesti oldalán álló különleges padok díszítéséből hét híresség is kivette a részét, köztük Für Anikó, Bocskor Bíborka és Scherer Péter.

A Danube Flow – Hív a Duna! programsorozat célja, hogy szórakoztatva mutassa be a Duna értékeit, és tavasztól őszig Budapesten vidám akciókkal, családi eseményekkel, élményekkel csábítsa vissza az embereket a folyópartra.

A Lánchíd pesti hídfőjénél, az északi oldalon a szabadidősportoké lesz a főszerep a nyáron. A tervek szerint június 13-án már itt rendezik meg a II. Amatőr Pétanque Bajnokságot. Ezen az állomáson több színes pad kapott helyet, amelyeknek a díszítésében Für Anikó és Scherer Péter színművészek, Bocskor Bíborka, a Magashegyi Underground énekesnője, Harcsa Veronika énekesnő, Balanyi Szilárd, a Quimby zenekar billentyűse, valamint Vágó Piros rádiós és Lévai Balázs televíziós műsorvezető is részt vett.

„Ha már Budapestnek van olyan természeti kincse, mint a Duna, akkor jó lenne, ha újra a mindennapi életünk részévé válna azon kívül, hogy autóval nap mint nap elsuhanunk mellette. Örülnék, ha az emberek lejárnának a folyópartra sportolni, sétálni, kikapcsolódni. A Danube Flow-Hív a Duna! kezdeményezés számomra azért szimpatikus, mert valami nagyon jó dolognak lehet a kiindulópontja” – mondta Für Anikó.

A Lánchíd pesti oldalán, a déli oldalon irodalmi pont várja az érdeklődőket. Az információs táblán a látogatók klasszikus és kortárs írók Dunával kapcsolatos műveiből olvashatnak részleteket, és saját gondolataikat is felírhatják egy krétatáblára. A Vigadó téri hajóállomás közelében a gyerekeket egy raklapokból készült, speciális, színes libikóka várja, míg a Lánchíd és a Parlament között egy interaktív terepasztalt lehet kipróbálni. Michaela Grass, a Bécsi Képzőművészeti Egyetem hallgatója egy úgynevezett streamtable-t épített, ahol a játékos kedvű látogatók pancsolhatnak a vízzel, és maguk alakíthatják ki a domborzatot formáló folyókanyarulatokat.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik