Az ellenzéki képviselő azt követően fordult az agrárminiszterhez, hogy lapunk többször is foglalkozott a töreki lómenhely kálváriájával. Vadai Ágnes azért Nagy Istvánt kérdezte, mert ő írta alá az együttműködési megállapodást a Dharma Ló Menedék Alapítvánnyal, amely az állatvédelmi törvény megsértése miatt az állam által elkobzott jószágokat befogadta, de csak ígéreteket kapott, támogatást nem, ráadásul a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) árverésre bocsátotta azt az épületet, amelyet korábban szintén ingyenes használatra ígért az agrártárca.
A DK politikusának a:
Ki vetett szemet az állam jószágait gondozó töreki lómenhely ingatlanjaira?
– című írásbeli választ igénylő kérdésére azonban nem az agrárminiszter, hanem a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára válaszolt. Bár az alapítvány mindeddig úgy tudta, hogy több mint 130, többségében állami tulajdonú, mentett, nagytestű állatot tart, Fónagy János — a gazdaságfejlesztési miniszter, Nagy Márton megbízásából — azt válaszolta, hogy a Dharma Ló Menedék Alapítvány jelenleg
Az állami tulajdonban lévő siófoki ingatlant — amely mind jogi értelemben, mind funkciójában alkalmatlan lótartásra — a Dharma Ló Menedék Alapítvány jelenleg is jogcím nélkül használja. A lakóingatlant önkényesen foglalta el, a zárakat lecserélte és a tulajdonosi joggyakorló MNV Zrt.-vel az érdemi kommunikációt megszüntette, használati díjat nem fizetett és az MNV Zrt. bejutását sem biztosította az ingatlanba.
A jogcím nélküli használat miatt az alapítvány több mint bruttó 8 millió forint használati díjjal tartozik. A követelésről az MNV Zrt., illetve a magyar állam lemondani nem tud, a mérséklésére sincs lehetőség.
Fónagy államtitkár szerint a modern, csaknem 90 millió forintot érő lakóingatlan értékesítéséről éppen azért született döntés, mert a jogcím nélküli használó a több millió forintos tartozásfelhalmozás mellett nem tanúsított együttműködést.