Bukfencezve került helyzetbe a korábbi tatabányai kézis az Eb-n

Izland 34-24-re legyőzte Montenegrót a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének negyedik, utolsó fordulójában.

Semmire sem emlékszik a győztes hetesből a svéd kézilabdahős
Az utolsó hat percet 5-0-ra nyerte meg Svédország, és bejutott az Eb-elődöntőbe.

A magyarokkal egy csoportban kezdő skandinávokhoz visszatért koronavírusos fertőzése után Aron Pálmarsson, Bjarki Már Elísson és Elvar Örn Jónsson is, a papírfromának megfelelően pedig átgázoltak ellenfelükön. A meccs legszórakoztatóbb jelenete azonban a korábban Tatabányán kézilabdázó Milos Vujovicsé volt, aki egy hosszú indítást elkapott, de elesett, mégis lendületből bukfencezett egyet és gólt dobott. A találkozón egyébként összesen 11 gólt lőtt!

Montenegró már a szünetben is tízgólos hátrányba került (17-7) és bár térfélcsere után a különbség fele eltűnt, Izland ritmust váltott és lezárta a meccset. Az izlandiak elődöntőbe jutnak, ha az esti mérkőzésen a világbajnok Dánia legyőzi az olimpiai címvédő Franciaországot. Utóbbi csak akkor folytathatja a legjobb négy között, ha pontot szerez.

Végeredmény – Kézilabda-Európa-bajnokság, középdöntő, 4. (utolsó) forduló, I. csoport (Budapest)

Izland-Montenegró 34-24 (17-8)