Semmire sem emlékszik a győztes hetesből a svéd kézilabdahős

VLADIMIR SIMICEK / AFP
Hihetetlen mérkőzésen, az utolsó hat percet 5-0-ra megnyerve jutott be a férfi kézilabda-Európa-bajnokság elődöntőjébe a svéd válogatott, amely utolsó középdöntő-mérkőzésén 24-23-ra győzött Norvégia ellen.

A norvégok az egész mérkőzésen kézben tartották az irányítást, az első félidőben már hat góllal is vezettek (14-8), de még az 54. percben is magabiztos, 23-19-es előnnyel várhatták a hajrát.

Pálinger Katalint és Nagy Lászlót felfüggeszti az MKSZ
A két szakmai alelnök mégsem értékelheti saját munkáját, nyilatkozta Kocsis Máté, a szövetség elnöke.

Az utolsó hat percben azonban csak svéd gól született, sorozatban öt, az utolsót a Füchse Berlin 21 éves jobbszélsője, Valter Chrintz dobta hetesből. A maradék 15 másodperc arra volt elég, hogy egy gyors norvég támadás végén Sander Sagosen tüzeljen, de a labda a kaput sem találta el.

Ez a legkínosabb vereség, amit valaha átéltem. Csalódott vagyok, mocskosul csalódott.

Nem játszottunk jól, de nyerhettünk volna. A második félidő döntő pillanataiban fokozatosan veszítettük el a lendületünket” – nyilatkozta csalódottan a norvég szövetségi kapitány, Christian Berge.

„Nem tudok mit mondani, kiábrándító” – vélte Sander Sagosen.

„Az egész meccset mi irányítottuk, de az utolsó 10 percet csak megpróbáltuk túlélni, nem voltunk elég türelmesek” – tette hozzá.

A svédek hőse, Valter Chrintz könnyeivel küzdve nyilatkozott.

Semmire sem emlékszem, nem is tudom, hová lőttem a büntetőt.

Már az meglepő volt, hogy őt jelölték ki erre a büntetőre, igaz, előtte Hampus Wanne és Niklas Ekberg is hibázott.

Svédország pénteken 18.00-kor játssza az elődöntőt – az ellenfél Franciaország vagy Dánia lesz.