Belföld

Mikola ellenállásra szólít fel

Ha a kormányzat végleges döntést hoz a társadalombiztosítás, azon belül az egészségbiztosítás privatizációjáról, akkor a Fidesz ellenállásra szólítja fel az embereket - mondta Mikola István, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes alelnöke.

Ha a kormány végrehajtja a most tervezett privatizációt, akkor a Fidesz ellenállásra szólítja fel az egészségügyi intézményeket, a civil szervezeteket, a beteg szervezeteket, az orvos, a gyógyszerész és az ápolási kamarát, az összes kirúgott, mintegy ezerötszáz orvost és a több ezer ápolónőt – mondta a politikus sajtótájékoztatón. Mint hozzátette: arra szólítanak fel minden érintettet, hogy tiltakozzanak a hatalomvágyból és a pénzszerezés vágyából eredő akció ellen.


Civil kurázsiból fakadó ellenállás

Mikola István kérdésre válaszolva elmondta: a parlament szeptember elején kezdi őszi ülésszakát, ám addig is lesz mód arra, hogy szakmai összejöveteleken, nagygyűléseken hangot adjanak követeléseiknek. “A demokrácia keretein belül tartjuk és szeretnénk tartani a lakossági, a civil kurázsiból fakadó lakossági ellenállást is. Ennek érdekében fogunk mindent megtenni” – fogalmazott.

A politikus úgy vélte, “a Gyurcsány-kormány a ciklus legnagyobb kártéteményére készül, miután szétverték az egészségügyi ellátórendszert, megsarcolták a lakosságot, kaotikus állapotokat idéztek elő az egészségügyben, most készülnek rátenni a kezüket az ország költségvetés melletti második legnagyobb pénzalapjára, afelett a hatalmi és gazdasági befolyást megszerezvén”.

A kormánynak nincs felhatalmazása?

A kormánynak nincs felhatalmazása az ilyen átalakításra, a kormány újra hazudik – közölte Mikola István, majd azt mondta: az emberek számíthatnak a Fideszre, “mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy megakadályozzuk azt a kártételt, amire most, zárt ajtók mögött, a hatalom készül”.

A Fidesz szerint az egészségügy megújítása csak úgy lehetséges, ha nemzeti egészségbiztosítás jön létre, amely valódi nemzeti intézményként működik. Úgy vélte, ez feltételezi azt, hogy az ágazatot és a biztosítót magát, konszolidálni kell. Ezért – mint a fideszes politikus mondta – fel kell szólítani a kormányt, “adja vissza azt a pénzt, amit az egészségügytől elvont, és fejezze be a további forráskivonást, pénzkivonást (…) az egészségügyből”.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik