Belföld

Gyurcsány éjfélkor hagyta el a Parlamentet

A rendőröknek biztosítaniuk kell a békés tüntetők jogát a gyülekezéshez, de nem lehet megengedni, hogy a demonstráció rendbontássá átalakulva mások szabadságát korlátozza – mondta a kormányfő, aki hétfőn éjfélig maradt a Parlamentben.

„Valamikor éjfél előtt pár perccel kimentem a Parlament ajtaján és beültem az autóba” – válaszolta a miniszterelnök arra az újságírói kérdésre, hogy hogyan ment haza hétfőn este a Parlamentből. A rendőrség sokat tesz annak érdekében, hogy megfeleljen a rászabott feladatnak „és remélem, hogy egyre jobban sikerül az elvárásokat teljesíteni” – mondta. Hozzátette: jobban szeretné, ha Magyarországon erre a tudásra kevésbé lenne szükség.

Gyurcsány Ferenc a mostani helyzettel kapcsolatban úgy fogalmazott, az előrejelzések pontosak voltak, azt vetítették előre, hogy az idei ősz lényegesen kevesebb támogatást fog adni az utcai felvonulóknak és rendbontóknak, és egyre inkább a radikálisok, a szélsőséges politikai megnyilvánulások terepe lesz az idei ősz.

„Ez igaz, és nagyjából az is igaz, hogy jóval kevésbé mutatott a hétfői esemény olyanfajta megmozdulást, mint egy évvel ezelőtt” – mondta végül a miniszterelnök.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik