Vezetőváltásra van szükség a Katona József Színházban és a Színház és Filmművészeti Egyetemen is a Gothár-ügy miatt – nyilatkozta az ATV Híradónak az Országgyűlés kulturális bizottságának elnöke.
Attól tartunk, hogy nemcsak a színházban, de a Színház és Filmművészeti Egyetemen is titkolózhatnak, ezért ebben az ügyben nemcsak Gothár Péter az egyetlen felelős, a vezetőknek is felelniük kell. Határozott az álláspontunk, elérkezett az ideje, hogy személyi következményei legyenek a Gothár-ügynek
– mondta Halász János, a Fidesz frakciószóvivője csütörtökön, miután Máté Gábor, a Katona József Színház igazgatója lapunknak adott interjújában azt nyilatkozta, már egy éve, az eset után hallott a történtekről.
Pósán László, az Országgyűlés Kulturális bizottságának elnöke telefonon azt nyilatkozta az ATV-nek, hogy munkajogi vagy büntetőjogi vonzata is lehet az ügynek, valamint azt gondolja, vezetőváltásra van szükség a Katonában és a Színműn is.
Egy ilyen természetű következménynek lennie kellene, akár a színháznál és akár a Színművészeti oldaláról is, ahol ez felmerül, ott kell, hogy legyen személyi következménye.
Arra a kérdésre, hogy kezdeményezni fogják-e ezt, Pósán a következőt válaszolta:
Természetesen. Halász János nem véletlenül mondta, de ez nem a parlament hatásköre.
Karácsony Gergely főpolgármester és a főváros Emberi Erőforrások bizottságának elnöke más véleményen van. karácsony szerint Gothár ügyében azok az intézmények jogosultak arra, hogy döntéseket hozzanak, amelyek eddig kapcsolatban voltak vele.
A Katona József Színházban, azt gondolom, hogy ez a döntés megszületett
– mondta.
Niedermüller Péter, a Főváros Emberi Erőforrások Bizottságának elnöke már arról beszélt, hogy az elmúlt napokban a Katona József Színház részéről valóban professzionálisan kezelve volt.
Mindannyian tudjuk, hogy Gothárt eltávolították a színházból, levették a darabját, nem rendez. Én azt gondolom, hogy a színháznak ezen a téren több tennivalója nincs.
A Színművészeti közleményben reagált reagált Halász János kijelentéseire. Szerintük a szóvivő figyelmét elkerülte, hogy az egyetem a fenntartó minisztériumtól és a Magyar Művészeti Akadémiától is megfigyelőt kért az etikai bizottságba, amely az egyetemen vizsgálja ki az ügyet. Hozzátették, nekik nincs titkolnivalójuk.
Kiemelt kép: Bielik István / 24.hu