A Fővárosi Főügyészség halált okozó testi sértés miatt emelt vádat, 2004. február 6-án kihirdetett elsőfokú ítéletében azonban a Fővárosi Bíróság társtettesként elkövetett emberölés miatt 12-10-10, illetve 8 éves szabadságvesztésre ítélte Galambos János elsőrendű vádlottat, és a szórakozóhely három volt biztonsági őrét.
A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla azonban ez év februárjában megalapozatlanság miatt hatályon kívül helyezte a Fővárosi Bíróság döntését, és új elsőfokú eljárást rendelt el.
Az elsőrendű vádlott az eljárás során elismerte a bántalmazás tényét, de tagadta, hogy meg akarta volna ölni Simon Tibort. A másik három vádlott ártatlanságát hangoztatta.
A keddi tárgyaláson meghallgatott szemtanúk csupán a szórakozóhelyen történtekről, az összetűzés kipattanásáról tudtak nyilatkozni.
Egy, a bűncselekmény idején Simon Tibor társaságában lévő hölgy elmondta, hogy közös ismerősük születésnapját ünnepelték. Eközben egyikük az asztalon táncolt, locsolta a pezsgőt, “valóban egy kicsit oda nem illő módon viselkedtünk” – tette hozzá a tanú, aki elmondta azt is, hogy a biztonsági őrök kihívták Simon Tibort, de ő azt hitte, hogy csak egy kicsit megbeszélik a dolgot. Mikor később a tanú kiment az utcára, egy csoportosulást látott, mely “szétrebbent” és a közepén ott maradt a földön fekvő vérző Simon Tibor.
“Értett minket, válaszolt, a fején egy iszonyú nagy ödéma volt” – mondta Simon Tibor ismerőse.
A kedden meghallgatott, másik két szemtanú a Café Allure pultosa volt a bűncselekmény éjszakáján. Tanúvallomásukban többek között arról beszéltek, hogy látták a pezsgőlocsolást, látták, hogy eltorzult arcú emberek üvöltöztek egymással, lökdösődtek, dulakodtak, Simon Tibor egy ütéstől métereket repült, felpattant, kirohant a helyiségből és utána szaladt vagy húsz ember.
Az egyik pultos tanúvallomása során elmondta, hogy főnöke az eset után megjegyezte: jól megkapta Simon Tibor, pont egy birkózóval, bokszolóval kezdett ki.
A büntetőper következő tárgyalásán az utcai szemtanúkat hallgatja meg a bíróság. A megismételt eljárásban ősszel, az ítélkezési szünet után, további tanúk és szakértők meghallgatását követően hozza meg elsőfokú határozatát a Fővárosi Bíróság.