Az Országgyűlés kedden határozati javaslatban rendelheti el az unió betelepítési kvótája elleni népszavazás lebonyolítását, ezt követően Áder János köztársasági elnök ismerteti a tavaly évvégi párizsi klímacsúcs eredményeit, majd az alaptörvény hatodik, a terrorveszélyhelyzettel kapcsolatos módosításáról kezdődik vita.
Az ülésnap reggel 9 órakor a madarak és fák napjára emlékezéssel és napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit a határozathozatalok követnek.
A képviselők elsőként szavazhatnak a kvótareferendum elrendeléséről, miután a Ház hétfőn a Fidesz-KDNP kezdeményezésére lehetővé tette a javaslat házszabálytól eltérő gyorsaságú tárgyalását. Az indítvány elfogadása esetén az állampolgároknak arra a kérdésre kell válaszolniuk: “Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?” A javaslat szerint csaknem ötmilliárd forint fordítható a népszavazás lebonyolítására, amelyre várhatóan szeptemberben vagy október első napjaiban kerül majd sor.
A parlament a szavazási időszakban módosíthatja a népszavazási törvényt is, lehetővé téve a párhuzamos aláírásgyűjtést az azonos témájú kérdésekben, továbbá döntés várható a belügyminiszter migrációval összefüggő javaslatcsomagjáról is.
A határozathozatalok után a párizsi klímacsúcson született megállapodás kihirdetéséről kezdődhet vita az államfő felszólalásával. Ezt követően az alaptörvény hatodik módosításának általános vitáját bonyolíthatják le a képviselők, a kormánypártok javaslatukban új különleges jogrend bevezetését javasolják terrorveszélyhelyzet esetére.
Az Országgyűlés szerdán és csütörtökön a jövő évi költségvetést tárgyalja.