Mint arról korábban a 24.hu is beszámolt, Dudás Miklós a tavalyi Európa Játékokon leadott mintájában találtak tiltott hormonkészítményt.
A Magyar Olimpiai Bizottság keddi közleményében úgy fogalmaz, a vezetést megdöbbentette és elszomorította az újabb doppingvétség a kajak-kenu sportban.
A MOB nem csak szavakban elkötelezett a doppingmentes sport mellett. Leginkább a tisztán versenyző sportolók védelme, és az egyenlő esélyek biztosítása érdekében valljuk a zéró tolerancia elvét, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a szabályok ellen vétőknek, a csalóknak nincs helyük a magyar sportban
– olvasható az állásfoglalás a mob.hu-n.
Hozzáfűzték, az elmúlt években, a doppingellenes küzdelemben a hangsúly, a megelőzés jegyében, a felvilágosításon, a sportolók edukációján volt. Ezzel párhuzamosan a MOB folyamatosan együttműködött a Magyar Antidopping Csoporttal és 2016-ban 1500 vizsgálat elvégzését rendelte meg a MACS-nál. Ennek az együttműködésnek is köszönhető, hogy a vétkes sportoló elbukott a teszten, néhány éve egy ilyen doppingvétség még felderítetlen maradt volna. A technológia fejlődése és a sűrűbb vizsgálat tette lehetővé a doppingolás felderítését.
A riói olimpia rajtja előtt alig száz nappal fontos figyelmeztetés és egyben üzenet ez a doppingvétség minden sportolónak és sportszakembernek. A tisztességgel készülő sportolók, akik jelentős többségben vannak, láthatják, a rendszer működik, a sportszerűtlen, meg nem engedett eszközökre építő versenyzők megbuknak.
A Magyar Olimpiai Bizottság elfogadja a Magyar Kajak-Kenu Szövetség javaslatát, hogy a MOB vonja meg Dudás Miklóstól az élsportolóknak járó Gerevich-ösztöndíjat, edzője, Pál Zoltán pedig kerüljön ki a MOB kiemelt edző programjából.
Ezen túlmenően elvárjuk az MKKSZ vezetésétől, hogy egy hónapon belül, saját költségére, valamennyi válogatott kerettagját ellenőriztesse a MACS munkatársaival.