A sajtóban megjelent nyilatkozatokkal ellentétben őszinte párbeszéd és magas színvonalú szakmai munka folyik a megbeszéléseken.
Többek között ezzel a mondattal reagált arra az Emberi Erőforrások Minisztériumának Szociális Ügyekért és Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkársága arra, hogy L. Ritók Nóra otthagyta az Antiszegregációs Kerekasztalt, mert szerinte rendszeresen lesöpörték a terepen dolgozó civilek javaslatait.
Az államtitkárság közleménye megjegyzi, a kerekasztalnak sose volt tagja a TASZ, a Helsinki Bizottság és a NEKI sem, L. Ritók “pedig a tagoknak küldött levelében nem a rendelettervezet tartalmával indokolta a kilépését”.
Ezután a kerekasztal által elért eredményeket sorolják, pl. hogy a köznevelésről szóló törvénybe is került olyan kiegészítés, amit ők javasoltak. Így nem lehet az oktatásban faji vagy etnikai származáson alapuló megkülönböztetést művelni.
Az új törvénymódosítás a tárca szerint olyan részletszabályokat alkot, amik garantálják, hogy a korábbi alapjogvédelmen nem változtat a kormányrendelet, a szegregációt tiltó szabályokat nem enyhíti. A kerekasztalon antiszegregációs stratégia is elkészült, valamint a KLIK SZMSZ-ében ilyen profilú referensek munkakörét is létrehozták.