MADRID, SPAIN - SEPTEMBER 20: Cristiano Ronaldo (R) of Real Madrid in action against Antonio Barragan (L) and Antonio Adan of Real Betis during the Spanish La Liga match between Real Madrid and Real Betis, at Santiago Bernabeu Stadium in Madrid, Spain on September 20, 2017.
 Burak Akbulut / Anadolu Agency

A Real Madrid elhasalt, nem lett egyedülálló

2017. 09. 21. 09:05

A Real Madrid a hétvégén 3-1-re verte a Real Sociedad együttesét a spanyol bajnokságban. Az volt a madridiak sorozatban 73. tétmérkőzése, amelyen legalább egy gólt szereztek és ezzel Zinedine Zidane csapata beállította a Pelé-féle brazil Santos 1961 és 1963 között elért világrekordját.

Szerda este jöhetett volna a 74., de már-már csodának számító módon ezúttal nem termett gól a Santiago Bernabeuban, holott épp a Betis ellen tért vissza az öt mérkőzésből álló eltiltása után Cristiano Ronaldo is.

Mégis 1-0-ás vereség lett a vége, ami egyúttal azt is jelentette, megszakadt a pazar sorozat, ami így nem egyedülálló, a Real Madrid nem lesz egyedüli rekorder.

Pedig a madridiak többször is közel álltak a gólszerzéshez. Vagy Ronaldo orra előtt pattant fel a labda, és hagyta ki a kihagyhatatlannak hitt helyzetet – lásd fent – , vagy a kapufa hárított – mint az 56. percben Daniel Carvajal, a 75-ben pedig Gareth Bale esetében -, vagy a végig egészen parádésan védő Antonio Adan akadályozta meg a labda hálóba jutását.

A Betis győztes találatát Antonio Sanabria szerezte a 94. percben.

A mérkőzés összefoglalója alapján az látszik, hiába mutat a statisztika jelentős hazaiak fölényt – a kapura lövések száma 27-12 volt -, azért a vendégeknek is akadt helyzetük jócskán. A madridiak a harmadik bajnoki meccsüket játszották hazai pályán az új idényben, de eddig csak két pontot szereztek. Összességében nyolc szerzett pontjukkal jelenleg csak a hetedikek, de a csütörtöki játéknapon a hazai pályán játszó Villareal és a Levante is simán megelőzheti. Ráadásul immár hét pont a madridiak hátránya a száz százalékos, listavezető Barcelona mögött.

(Nyitókép: Burak Akbulut / Anadolu Agency)

Athletic Bilbao–Atlético Madrid 1–2
Gól: Raúl García 92., ill. Á. Correa 55., Carrasco 73.
Leganés–Girona 0–0

Kedden játszották
FC Barcelona–Eibar 6–1
Gól: Messi 20., 59., 62., 87. – az elsőt 11-esből, Paulinho 38., D. Suárez 53., ill. Enrich 57.
Valencia–Málaga 5–0
Gól: Mina 17., Zaza 55., 60., 63., Rodrigo 86.