A Real Madrid 54 éve nem látott eredményt ért el

A címvédő fővárosiak a Spanyol Bajnokság vasárnap késő esti meccsén a 19. percben Borja Mayoral találatával kerültek előnybe, de a 28. percben Kevin Rodrigues már egyenlített is. Nem sokkal később azonban újra ez a két játékos vált főszereplővé, utóbbi negatív előjellel: Mayoral lövése után Rodrigues lábáról a saját csapatának hálójába vágódott a labda (1-2).

A második félidőben aztán Gareth Bale tette fel az i-re a pontot.

Az angol játékos 2016. április 30-án is betalált a Real Sociedad otthonában (1-0). Ami különös jelentőséget ad e két találatának az az, hogy majd másfél éve aznap kezdődött az a sorozat, amely Mayoral első találatának köszönhetően vasárnap este sem tört meg: a madridiak sorozatban 73. tétmérkőzésükön szereztek legalább egy gólt.

Ezzel Zinedine Zidane csapata beállította a Pelé-féle brazil Santos 1961 és 1963 között elért világrekordját.Apró érdekesség, hogy míg a hatvanas években két esztendő szükségeltetett 73 tétmeccshez, addig manapság egy Real Madrid szintű klubcsapatnak kevesebb, mint másfél év is elegendő ehhez.

(Nyitókép: Jose Ignacio Unanue/NurPhoto)