Manchester's Henrikh Mkhitaryan scores the 0-1 goal during a soccer game between Belgian team RSC Anderlecht and English club Manchester United F.C. in Brussels, Thursday 13 April 2017, the first leg of the quarter finals of the Europa League competition. BELGA PHOTO VIRGINIE LEFOUR

EL: a hajrában büntették meg a MU-t, fordulatos meccsen nyert a Celta

2017. 04. 13. 22:56

Csütörtök este négy mérkőzést rendeztek volna 21:05-től az Európa Liga negyeddöntőjében. Csak három kezdődött el időben, a török drukkerek ugyanis balhéztak Lyonban, amiért 45 percett csúszott az a meccs.

Az utóbbi 5 meccséből négyet megnyerő Anderlecht az egyre jobb formába lendülő Manchester Unitedet fogadta.

Marcus Rashford centerezése után Jesse Lingard találta telibe a kapufát a 18. percben.

Antonio Valencia jobb oldali beadása után Rashford kapásból lőtt a jobb alsó felé. Ezt még védte Ruben kapus, de a kipattanót Henrikh Mkhitaryan a léc alá küldte közvetlen közelről.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Henrikh Mkhitaryan Goal Anderlecht 0 – 1… by Score5

Matteo Darmian erőből lőtte középre a labdát a második félidő elején, Mkhitaryan perdítése centikkel kerülte el a bal felső sarkot.

A 86. percben aztán jött az egyenlítés, Ivan Obradovic beadását a 21 éves Leander Dendoncker fejelte a jobb alsóba. 1-1 lett a végeredmény, a United várhatja kedvezőbb helyzetből a visszavágót.

Az Ajax simán nyert a Schalke ellen, a Celta Vigo pedig gólzáporos meccsen verte a Genk csapatát. A visszavágókat április 20-án rendezik.