WARSAW, POLAND - NOVEMBER 06: (SOUTH AFRICA AND POLAND OUT) Nemanja Nikolic of Legia Warszawa celebrates his goal with teammates during the LOTTO Extraklasa match between Legia Warszawa and Cracovia on November 06, 2016 at the Polish Army Stadium in Warsaw, Poland. (Photo by Maciej Gillert/Gallo Images Poland/Getty Images)

Nikolics állította be a rekordot a Dortmund elleni meccsen – videó

Mandják Géza

újságíró. 2016. 11. 23. 06:42

Kedd este ritka gólgazdag mérkőzést láthatott a Signal Iduna Park népe, hiszen a Borussia Dortmund 12 gólos csatában verte (8-4) Nikolics Nemanja Legia Varsóját.

A magyar válogatott csatár a cserepadon kezdett, csatártársa, Aleksandar Prijovic már a 10. percben vezetést szerzett a vendégeknek. Nem sokáig örülhettek azonban a lengyel drukkerek, hiszen a sárga-feketék három perc alatt vágtak hármat, végül 5-2-vel fordultak a csapatok.

A második félidőben további öt gól esett, a tizenegyediket Nikolics lőtte, higgadtan rúgta be a labdát a jobb alsóba Roman Weidenfeller mellett.

A hajrában a 12. találat is összejött, így a felek átadták a múltnak az eddigi rekordot, mely tizenegy gól volt. Utóbbit a 2003-as AS Monaco – Deportivo la Coruna (8-3) meccs tartotta.

Nikolics gárdája egyben 24 találattal beállította a legtöbb kapott gól csúcsát a BL-ben, eddig egyedül a BATE Boriszov tudhatta magáénak ezt a mérsékelten dicsőséges rekordot. Ennek ellenére a lengyeleknek van még esélyük bejutni az Európa Ligába, ehhez meg kell verniük a Sportingot hazai pályán az utolsó fordulóban. A Real Madridnak szintén győznie kell a Dortmund ellen, ha a csoport élén akar végezni.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

Eredmény – Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

E-csoport:
CSZKA Moszkva – Bayer Leverkusen 1-1 (0-1)
Gólszerző: Natcho (75. – büntetőből) ill. Volland (16.)

AS Monaco – Tottenham 2-1 (0-0)
Gólszerző: Sidibe (48.), Lemar (53.) ill. Kane (52. – büntetőből)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Monaco 12 pont, 2. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 7 pont, 3. Tottenham 4 pont, 4. CSZKA 3 pont

F-csoport:
Sporting – Real Madrid 1-2 (0-1)
Gólszerző: A. Silva (81. – büntetőből) ill. Varane (29.), Benzema (87.)
Kiállítva: J. Pereira (64.)

Borussia Dortmund – Legia Warszawa 8-4 (5-2)
Gólszerző: Kagawa (17., 18.), Sahin (20.), Dembele (29.), Reus (32., 52, 90+2.), Passlack (81.) ill. Prijovic (10., 24.), Kucharczyk (57.), Nikolics (83.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Borussia Dortmund 13 pont, 2. (és továbbjutott) Real Madrid 11 pont, 3. Sporting 3 pont, 4. Legia 1 pont

G-csoport:
Leicester City – Club Brugge 2-1 (2-0)
Gólszerző: Okazaki (5.), Mahrez (30. – büntetőből) ill. Izquierdo (52.)

FC Köbenhavn – FC Porto 0-0 (0-0)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Leicester City 13 pont, 2. FC Porto 8 pont, 3. FC Köbenhavn 6 pont, 4. Club Brugge 0 pont

H-csoport
Sevilla – Juventus 1-3 (1-1)
Gólszerző: Pareja (9.) ill. Marchisio (45+2. – büntetőből), Bonucci (84.), Mandzukic (90+4.)
Kiállítva: Vazquez (36. – Sevilla)

Dinamo Zagreb – Olympique Lyon 0-1 (0-0)
Gólszerző: Lacazette (72.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Juventus 11 pont, 2. Sevilla 10 pont, 3. Olympique Lyon 7 pont, 4. Dinamo Zagreb 0 pont