Sporting's Brazilian midfielder Bruno Cesar (L) vies with Real Madrid's forward Lucas Vazquez (R) during the UEFA Champions League football match Sporting CP vs Real Madrid CF at the Jose Alvalade stadium in Lisbon on November 22, 2016. / AFP PHOTO / PATRICIA DE MELO MOREIRA

Bajnokok Ligája: továbbment a Real, Nikolics gólt lőtt a Dortmundnak

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 11. 22. 22:41

A labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapjának talán legpikánsabb összecsapása a Sporting – Real Madrid mérkőzés volt az F-csoportban. A lisszaboni együttesben nevelkedő Cristiano Ronaldo ugyanis visszatért a José Alvalade Stadionba a királyi gárda játékosaként.

Zinedine Zidane egy helyen változtatott a szombati Atlético elleni kezdőcsapatához képest, az egy hónapig sérüléssel bajlódó Sergio Ramos visszatért a védelem tengelyébe Nacho helyére.

Az első fél órában szinte semmi sem történt, utána viszont egy kicsit felpörögtek az események. A 29. percben Varane elé pattant a labda egy szabadrúgás után, a francia védő pedig állítgatás nélkül a kapuba lőtt (0-1).

Hátrányban valamelyest aktívabb volt a Sporting, de előbb Ramos mentett hatalmasat fejjel Bruno Cesar lövése után, majd utóbbi szabadrúgása kerülte el nem sokkal a rövid felsőt.

A második játékrész Sporting-rohamokkal indult, majd úgy tűnt, egy 64. percben történt hazai kiállítás miatt el is dől a mérkőzés. Viszont a Real nagyon visszavett, a csereként beálló Fabio Coentrao kezezése után befújt tizenegyest Adrien Silva értékesítette (1-1).

A hajrában mégis megnyerte a meccset a sorozat címvédője, miután Benzema nagyszerű mozdulattal bólintott a hazaik kapujába. Győzelmével a Real tovább is jutott a nyolcaddöntőbe.

Ne hagyd ki az ősz legjobb legjobb focimeccseit. Fogadj a Tippmixpron!

A csoport másik mérkőzésén igazi gólfesztivált rendeztek Dortmundban. Meglepetésre a Legia Warszawa szerezte meg a vezetést a 10. percben – a lengyeleknél Nikolics Nemanja a kispadon kezdte a meccset – de a sárga-feketék gyorsan fordítottak.

Kagawa egy perc alatt duplázni tudott, amelyet még három Borussia-gól követett az első félidőben, igaz egyet még a Legia is berámolt (5-2).

A fordulást követően Reus is megszerezte a második gólját, igaz lengyel részről Kucharczyk is eredményes tudott lenni (6-3). Nikolics a 75. percben beállt, és a 83. percben megszerezte első gólját a főtáblán, amellyel 7-4-ra alakította az állást, a vége 8-4 lett.

Az E-jelű négyesben rendkívül fontos összecsapás várt a Monaco és a Tottenham együtteseire, főleg hogy a CSZKA Moszkva és a Bayer Leverkusen korábban nem bírt egymással. A franciák nyolc ponttal vezették a csoportot a forduló előtt, míg az angolok harmadikok voltak négy egységgel.

A hercegségbeliek nem kezdték jól az összecsapást, mert a 11. percben Falcao büntetőt hibázott. A második félidő elején öt perc alatt lerendezték a mérkőzést a csapatok. A 48. percben Sidibe a Monacónak szerezte meg a vezetést (1-0), de erre négy minutummal később Kane tizenegyesből válaszolni tudott (1-1). Itt viszont még nem volt vége a gyors gólváltásnak, egy percre rá Lemar 2-1-re módosította az állást, ezzel a Spurs ki is esett.

A H-csoport rangadóján a Sevilla korán megszerezte a vezetést a Juventus ellen, köszönhetően Pareja remekbe szabott kapáslövésének (1-0). Az andalúzok Vazquez fegyelmezetlenségének hála a 36. percben emberhátrányba került. A futballista öt perc alatt szedett össze két sárgát.

A Juve élt is az emberelőnnyel még a félidő előtt, Marchisio ugyanis büntetőből egalizálni tudott (1-1). A torinóiak emberelőnyben meg is szerezték a három pontot, miután Bonucci a 84. percben a kapuba talált (1-2), majd Mandzukic is eredményes volt.  Az Öreg Hölgy ezzel tovább is ment. A Lyon nehezen nyert Zágrábban.

A G-jelű kvartettben tovább folytatta parádés szereplését a Leicester City. Az angol bajnok az FC Bruges ellen nyert hazai pályán, így bebiztosította továbbjutását. Ráadásul az is eldőlt, hogy Claudio Ranieri együttese a csoport élén végez.

Érdekesség, hogy az angolok az ötödik csoportmeccsükön kapták az első gólt, több mint 400 perc után. A csoport másik meccsén nem bírt egymással a Köbenhavn és a Porto.

Eredmény – Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

E-csoport:
CSZKA Moszkva – Bayer Leverkusen 1-1 (0-1)
Gólszerző: Natcho (75. – büntetőből) ill. Volland (16.)

AS Monaco – Tottenham 2-1 (0-0)
Gólszerző: Sidibe (48.), Lemar (53.) ill. Kane (52. – büntetőből)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Monaco 12 pont, 2. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 7 pont, 3. Tottenham 4 pont, 4. CSZKA 3 pont

F-csoport:
Sporting – Real Madrid 1-2 (0-1)
Gólszerző: A. Silva (81. – büntetőből) ill. Varane (29.), Benzema (87.)
Kiállítva: J. Pereira (64.)

Borussia Dortmund – Legia Warszawa 8-4 (5-2)
Gólszerző: Kagawa (17., 18.), Sahin (20.), Dembele (29.), Reus (32., 52, 90+2.), Passlack (81.) ill. Prijovic (10., 24.), Kucharczyk (57.), Nikolics (83.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Borussia Dortmund 13 pont, 2. (és továbbjutott) Real Madrid 11 pont, 3. Sporting 3 pont, 4. Legia 1 pont

G-csoport:
Leicester City – Club Brugge 2-1 (2-0)
Gólszerző: Okazaki (5.), Mahrez (30. – büntetőből) ill. Izquierdo (52.)

FC Köbenhavn – FC Porto 0-0 (0-0)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Leicester City 13 pont, 2. FC Porto 8 pont, 3. FC Köbenhavn 6 pont, 4. Club Brugge 0 pont

H-csoport
Sevilla – Juventus 1-3 (1-1)
Gólszerző: Pareja (9.) ill. Marchisio (45+2. – büntetőből), Bonucci (84.), Mandzukic (90+4.)
Kiállítva: Vazquez (36. – Sevilla)

Dinamo Zagreb – Olympique Lyon 0-1 (0-0)
Gólszerző: Lacazette (72.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Juventus 11 pont, 2. Sevilla 10 pont, 3. Olympique Lyon 7 pont, 4. Dinamo Zagreb 0 pont