Liverpool's Brazilian midfielder Roberto Firmino (L) faces up to Tottenham Hotspur's English midfielder Dele Alli during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Liverpool at White Hart Lane in London, on August 27, 2016. / AFP PHOTO / JUSTIN TALLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Döntetlennel zárult a Premier League szombati rangadója

2016. 08. 27. 21:52

A Liverpool nyert már rangadót a Premier League idei szezonjában, hiszen az első fordulóban egy gólgazdag mérkőzésen verték 4-3-ra az Arsenalt Jürgen Klopp tanítványai. Szombaton kora délután a White Hart Lane-en kellet bizonyítaniuk a Vörösöknek.

Már az első percekben megszerezhették volna a vezetést a vendégek, hiszen Roberto Firmino nagyszerűen tálalt Phillipp Coutinho elé, utóbbi azonban közelről Michel Vormba lőtte a labdát. Az első játékrész hajrájában Erik Lamela buktatta Firminót a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest James Milner váltotta gólra. (0-1)

A második félidő elején is aktívabb volt a Liverpool, Sadio Mané is betalált, de ezt a gólt érvénytelenítette a játékvezető. A 72. percben aztán jött az egyenlítés, Danny Rose lőtt Simon Mignolet mellett a rövid alsóba. (1-1)

A Tottenham ezzel a döntetlennel továbbra is veretlen az angol élvonalban, a Liverpool négy ponttal a nyolcadik helyen áll a forduló további mérkőzései előtt.