Real Madrid defender Marcelo Vieira da Silva (R) dribbles the ball past Chelsea defender Gary Cahill (L) during an International Champions Cup soccer match in Ann Arbor, Michigan on July 30, 2016. / AFP PHOTO / Jay LaPrete

Marcelo volt a Real nyerőembere a Chelsea ellen

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 07. 31. 06:58

Magyar idő szerint szombat késő este és vasárnap hajnalban három mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Kupája elnevezésű felkészülési torna az Egyesült Államokban. A nap első mérkőzésén a Bajnokok Ligája májusi fináléjának győztese, a Real Madrid találkozott a katasztrofális szezont maga mögött tudó Chelsea gárdájával.

Zinedine Zidane együttese a 19. percben szerezte meg a vezetést Marcelo góljával. A brazil balhátvéd befelé cselezett, majd jobbal a kapu közepébe lőtt, igaz Begovic kapus mellényúlt a labdának (1-0). Hat perc múlva megint a bekk villant, ezúttal egy szép szóló után bombázott a jobb alsóba (2-0).

A harmadik madridi gól még az első félidőben megszületett, a fiatal Mariano Díaz 24 méterről bombázott a léc alá. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a londoniak bosnyák kapusa ezúttal sem állt a helyzet magaslatán (3-0).

A második játékrész végén Antonio Conte csapata két gólt is tudott szerezni, mindkétszer Eden Hazard volt eredményes. A villámléptű belga szélső két zseniális indítást kapott, mindkét gólnál kicselezte a kapust, majd a hálóba passzolt.

A már Carlo Ancelotti irányításával készülő Bayern München nagyon sima győzelmet aratott a szebb napokat is megélt Internazionale ellen. A bajoroknál Franck Ribéry is gólt szerzett, de a meccs hőse a fiatal amerikai, Julien Green volt, aki háromszor is betalált az első félidőben.

Az olaszok csak a legvégén, Mauro Icardi révén tudtak kozmetikázni az eredményen.

A hajnalban rendezett Liverpool-AC Milan összecsapáson két gól született, mindkettőt Jürgen Klopp együttese szerezte. Előbb Divock Origi, majd Roberto Firmino mattolta Gabriel kapust.