Bajnokok Kupája: győzelemmel rajtolt a Barcelona

A spanyol bajnok és kupagyőztes FC Barcelona is megkezdte szereplését az Európában, Észak-Amerikában, Ázsiában és Ausztráliában zajló Bajnokok Kupája elnevezésű sorozatban. Az Angliában edzőtáborozó katalán együttes átruccant az írországi Dublinba, hogy megmérkőzzön a skót Celtickel.

A gránátvörös-kékek tartalékos összeállításban léptek pályára, igaz a kezdőben azért ott volt Lionel Messi, Luis Suárez, valamint Arda Turan is. Az első szezonjában nem sokat mutató török a 11. percben meg is szerezte a vezetést csapatának, miután mesterien csavart a felső sarokba Aleix Vidal szép csele után (1-0).

A skótok egy kapitális védelmi hibát kihasználva a 29. percben egalizáltak Leigh Griffiths révén (1-1). Sokáig nem örülhetett a Celtic, két perccel később ugyanis Efe Ambrose szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába lőtt (2-1).

A végeredményt Munir El Haddadi állította be még az első félidőben, aki Suárez passza után lőtt az üres kapuba (3-1).

Eredmény – Labdarúgás, Bajnokok Kupája

FC Barcelona – Celtic 3-1 (3-1)
Gólszerző:  Arda Turan (11.), Ambrose (31. – öngól), El Haddadi 41., ill. Griffiths (29.)